Kamu çalışanlarına Facebook ve Instagram eğitimi

Kamu çalışanlarına Facebook ve Instagram eğitimi

Facebook, kamu kurumlarının hedef kitleleriyle Facebook ve Instagram üzerinden daha etkili iletişim kurabilmeleri için başlattığı eğitim programının ikinci seviyesini gerçekleştirdi.

A+A-

Facebook, geçtiğimiz Aralık ayında Ankara’da düzenlediği 5 günlük eğitim programıyla Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarına platformları aracılığıyla kitleleriyle nasıl daha iyi iletişim kurabilecekleri konusunda eğitim vermişti. Birinci seviyesine başta sosyal medya yönetiminden sorumlu yetkililer olmak üzere 400’e yakın kamu çalışanının katıldığı ücretsiz eğitim oturumunun ikinci seviyesi 10-14 Şubat 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi.

65 farklı kamu kurumundan 175 kişinin katıldığı bu eğitim oturumunda, Facebook platformlarında yürütülebilecek tanıtım kampanyaları ve sponsorlu gönderiler üzerine odaklanıldı.

Şirket olarak Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarının kitleleriyle en etkili şekilde bağlantı kurmalarına ve etkileşimde bulunmalarına yardımcı olmanın öneminin farkında olduklarını belirten Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departman Başkanı Çağatay Pekyörür, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz Aralık ayında hayata geçirdiğimiz bu eğitim programı ile kamu kurumlarına ve çalışanlarına Facebook araçları ve ürünlerini en etkili şekilde kullanabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri ve becerileri sunmayı hedeflemiştik. Tahminimizin çok üzerinde geniş bir katılımın olduğu bu eğitim programımızın ikinci seviyesini de başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Facebook Türkiye Kamu Ortaklıkları Müdürü Burak Karagöl ise şunları kaydetti: “İkinci eğitim programımızın da kamu kurumlarımız için oldukça faydalı geçmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni programlarla kamu kurumlarının Facebook ve Instagram platformlarından daha fazla yararlanmasını desteklemeye devam edeceğiz.”

Facebook platformlarındaki tanıtım kampanyalarının kurulumuyla ilgili teorik eğitimin ve uygulamalı atölye çalışmasının da içinde olduğu eğitim programında farklı reklam kampanyalarının kurulumu, hedef kitlenin belirlenmesi, reklam bütçesi ve zamanlamasının ayarlanması, reklam kampanyalarının sonuç ve performanslarının ölçülmesi gibi konular ele alındı.