Kamuya 60 bin yeni memur alınacak

Kamuya 60 bin yeni memur alınacak

Sağlık, Adalet ve Milli Eğitim Bakanlıkları ihtiyaçları olan memur sayısı ile ilgili çalışmayı yaparak Maliye Bakanlığına bildirdiler.

A+A-

Sağlık, Adalet ve Milli Eğitim Bakanlıkları ihtiyaçları olan memur sayısı ile ilgili çalışmayı yaparak Maliye Bakanlığına bildirdiler. 3 bakanlığın yapmış olduğu çalışmaya göre ilgili bakanlıklara 60 bin yeni memur alımı yapılacak.

60 BİN YENİ MEMUR

Maliye Bakanlığı’na bildirilen rakamlara göre Adalet Bakanlığı 10 bin yeni memur alımı yapmak istiyor. Sağlık Bakanlığı da 29 bin 500 personel almak istediğini bildirmiş. Aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı'da (MEB) 30 bine yakın öğretmen almak istediğini bildirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE MEB VAR

2017 yılı içinde alınması planlanan yeni memurların çoğunluğunun Sağlık Bakanlığı’na ve Milli Eğitim Bakanlığı’na olacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın almayı düşündüğü rakamlar şu şekilde 13 bin doktor ve 4 bin’de sağlık personeli alacak. Adalet Bakanlığı ise 2017 sonuna kadar 10 bin personel alacak. Alacağı bu personeller içinde hakim ve savcılarında bulunacağı belirtiliyor.

ADALET BAKANLIĞI

Yakın zamanda alınması planlanan 3 bin 500 hakim ve savcı alımı için sınav süreci devam ediyor. Ayrıca 5 bin civarı da zabıt katibi ve infaz koruma memur alımı yapacak olan Adalet Bakanlığı diğer personel alımları içinde yakın zamanda ilanla duyuru yapacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Milli Eğitim Bakanlığı ikinci dönem için 4 bin 300 hizmetli ve güvenlik görevlisinin alımını yapacak. Ayrıca Bin 500 engelli öğretmen alacak. Bunun yanı sıra 30 bin civarı da yeni öğretmen ataması yapmayı planlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler