Karadeniz Offroad heyecanı

Karadeniz Offroad heyecanı

Karadeniz Offroad Kupası 2. ayak yarışı, 14 Temmuz pazar günü Rize’nin Ardeşen ilçesinde organize edilecek

A+A-

​Karadeniz Offroad Kupası 2. ayak yarışı, 14 Temmuz pazar günü Rize’nin Ardeşen ilçesinde organize edilecek. Ardeşen Offroad Spor Kulübü (ARDOFF) tarafından ​Ardeşen’de yer alan Fırtına Vadisi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, Rize Valiliği, Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenecek.

Türk sporcular haricinde Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Rusya’dan da konuk ekiplerin katılacağı yarış 13 Temmuz Cumartesi günü saat 18:00’de Ardeşen ilçe merkezinde yapılacak start seremonisi ile başlayacak. 14 Temmuz Pazar günü saat 11:00 de start alacak olan mücadele, ekiplerin Ömer Halisdemir adı verilen 5,70 kilometrelik etabı 3 kez geçmesinin ardından saat 15:00’de sona erecek.

BÜYÜK ÇEKİŞME
ARDOFF Başkanı Ali Saruhan yarış öncesinde “14 Temmuz pazar günü gün boyu sürecek olan yarışımız hafta sonu şehirden uzaklaşmak isteyen, bu heyecana şahit olmak isteyen aileler tarafından rahatlıkla izleyebilecekler. Büyük çekişmeye sahne olacak görsel şölenimizi izlemeleri için tüm spor severleri ve Ardeşenli hemşehrilerimizi organizasyonumuza davet ediyoruz.” açıklamasını yaptı. (BSHA-Spor Servisi)