Kardeş Türküler İzmir ve Antalya'da sevenleri ile bir araya geldi

Kardeş Türküler İzmir ve Antalya'da sevenleri ile bir araya geldi

Kardeş Türküler “Yol” isimli yeni albümünden şarkıları ile İzmirli ve Antalya'lı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı

A+A-

Altı yıl aradan sonra yeni albümleri “Yol”u çıkaran Kardeş Türküler, 15 Eylül Cuma akşamı Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda, 16 Eylül Cumartesi akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenleri ile bir araya geldi. Söyledikleri türkülerle çok geniş bir coğrafyada kardeşçe, barış içinde ve bir arada yaşama arzularını dile getiren grup, konserlerinde “Yol” albümünden en yeni şarkılarını da dinleyicilerin beğenisine sundu.

Kardeş Türküler “Yol” isimli yeni albümünden şarkıları ile 15 Eylül Cuma günü Antalyalı, 16 Eylül Cumartesi günü İzmirli hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Altı yıl aradan sonra Kalan Müzik etiketiyle çıkarttığı "Yol" albümünde bulunan Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesce ve Boşnakça halk şarkılarını kendi kültürel yapıları ve orijinal dillerinde yorumlayan Kardeş Türküler’e, izleyiciler de eşlik etti.

Anadolu’nun farklı kültür, inanç ve inanışları buluşturan Kardeş Türküler, Antalya ve İzmir’de gerçekleştirdikleri konserlerde hem türküleri hem de dinleyicileriyle bir arada olmanın güzelliğine ve önemine vurgu yaptı. Konserlere “ Biz hayattan yana ümidimizi hiç kesmedik. Güzel heveslerden hiçbir zaman vazgeçmedik. Sizler de buradasınız ya, birlikte daha güçlü hissediyoruz kendimizi…Bu akşam uzak yılların, uzak yolların şarkılarıyla geldik. Yolumuz açık olsun” sözleriyle başlayan grup, izleyicilere unutulmayacak bir performans sergiledi.

Grup, 21 Ekim Cumartesi günü Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu’nda, 27 Ekim Cuma günü İstanbul Volkswagen Arena’da, 4 Kasım Cumartesi günü de Ankara Congresium’da sahne alacak