Karlar Balesi Elhamra Opera sahnesinde sergilenecek

Karlar Balesi Elhamra Opera sahnesinde sergilenecek

Karlar Balesi 8 Haziran tarihlerinde saat 19.00’da Elhamra Opera sahnesinde sergilenecek

A+A-

1998 yılında Hülya Şeren Nüfusçu başkanlığında ve gönüllü eğitmenlerle kurulan İZDOB Çocuk Balesi, gelişim döneminde olan çocukları profesyonel bale sanatçıları tarafından eğitmektedir.

Kursa katılan öğrencilerin özgüvenlerinin ve sorumluluk duygularının gelişimine yardımcı olabilmek amacıyla her yıl sene sonunda temsiller düzenlenmektedir.

Bu yıl da İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Kursu’nun öğrencilerinin sunacağı 2 perdelik Karlar Balesi 8 Haziran tarihlerinde saat 19.00’da Elhamra Opera sahnesinde sergilenecek. Hülya Şeren Nüfusçu ve Serhat Nüfusçu’nun sahneye koyduğu balede Oben Yıldırım, Bekir Sarp Çıplak ve 3. Sene İZDOB çocuk balesi öğrencileri ve İZDOB çocuk balesi mezunları sahne alacak.

Hülya Şeren Nüfuscu’nun başkanlığındaki kurs öğrencilerin estetik duyarlılık ve yaratıcılıklarının gelişiminde etkili rol oynamaktadır. 2017-2018 sezonu İZDOB Çocuk Balesi sınavlarına ilköğretim 3. ve 4. Sınıf öğrencileri katılabilir. İki aşamadan oluşan sınav sonrası sınavı kazananlar İZDOB Çocuk Balesi öğrencisi olmaya hak kazanıyor ve 3 yıllık bir eğitime katılıyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler