Karşıyaka'da Köpek Irk Yarışması düzenlenecek

Karşıyaka'da Köpek Irk Yarışması düzenlenecek

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu tarafından Karşıyaka’da ilk kez Uluslararası Irk Standartları Yarışması düzenlenecek.

A+A-

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu tarafından Karşıyaka’da ilk kez Uluslararası Irk Standartları Yarışması düzenlenecek. 

13-14 Ocak'ta Tay Park’ta ilçe belediyesinin desteğiyle yapılacak yarışmaya, 200'ün üzerinde köpek katılacak. Köpekler Uluslararası Kinoloji Federasyonu’nun belirlediği standartlara göre değerlendirilecek. Arama kurtarma tanıtımı ve gösterilerin de düzenleneceği organizasyonda Köpeklerde Temel İlk Yardım Atölyesi de kurulacak.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu tarafından Karşıyaka’da ilk kez düzenlenen Uluslararası Irk Standartları Yarışması 13- 14 Ocak tarihleri arasında Tay Park’ta yapılacak. Yarışmaya 200’ün üzerinde köpek katılacak. İki gün boyunca, Köpeklerde Temel İlk Yardım Atölyesi kurulacak, Arama Kurtarma gösterileri de yapılacak.

200 KÖPEK YARIŞACAK

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu'nca (KIF) ve Karşıyaka Belediyesi’nin desteğiyle Tay Park’ta düzenlenecek yarışmaya, 200’ün üzerinde köpek katılacak. Yarışmada köpekler, hakemler tarafından Uluslararası Kinoloji Federasyonu’nun (FCI) belirlediği standartlara göre değerlendirmelere tabi tutulacak. Karşıyaka’da ilk kez düzenlenen etkinlik 13- 14 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

“HAYVANSEVERLERİ BEKLİYORUZ”

İki gün boyunca ayrıca; Köpeklerde Temel İlk Yardım Atölyesi kurulacak. Federasyon tarafından Arama Kurtarma Tanıtımı yapılacak ve gösteriler düzenlenecek. Köpek Eğitim Atölyesi’nde de hayvanseverler için eğitim programları yapılacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Tüm hayvanseverleri bekliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT