Karşıyaka'da yollar artık daha güvenli

Karşıyaka'da yollar artık daha güvenli

Kent içi ulaşımda düzeni sağlamak, yaya ve araç trafik akışını disipline etmek amacıyla çalışmalar üreten Karşıyaka Belediyesi, risk taşıyan ya da vatandaşların talep ettiği tüm noktalarda düzenlemeye gitti.

A+A-

3 yılda 3 milyon tasarruf sağlandı!
Kent içi ulaşımda düzeni sağlamak, yaya ve araç trafik akışını disipline etmek amacıyla çalışmalar üreten Karşıyaka Belediyesi, risk taşıyan ya da vatandaşların talep ettiği tüm noktalarda düzenlemeye gitti. Duba ve işaret levhalarını da kendisi üreten belediye, yılda 1 milyon liralık tasarruf sağladı. İlçeye 3 yılda 450 araçlık otopark kazandırıldı.

YOLLAR GÜVENLİ, YAYALAR RAHAT!
Karşıyaka sokaklarının daha yaşanabilir olması, yaya ve araç trafiğine daha uygun hale gelebilmesi için çalışan Karşıyaka Belediyesi, çalışmalarının meyvesini aldı. 3 yılda ilçenin farklı noktalarında bin 100 adet bisiklet bağlama istasyonu ve 450 araçlık yeni otopark yapıldı. İhtiyaç duyulan yerlere yaklaşık 40 bin adet duba konuldu. Her yıl 20 adet trafo boyandı, boş duvarlar resimle süslendi. 400 noktada toplam 3 bin metre hız kesici kasis yerleştirildi. İmalatı kendi şantiyesinde yapan belediye ekipleri, yılda ortalama 1 milyon lira tasarruf sağladı.

“ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bir yandan Karşıyakamızın sokaklarını, yollarını daha konforlu ve kaliteli hale getirmek için hizmet üretirken, diğer yandan da vatandaşlarımızın güvenliğini ve rahatını sağlamak için çalışıyoruz. Hem teknik olarak hem estetik olarak daha modern bir Karşıyaka için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler