Kim Kardaşyan da milyarderler kulübünde

Kim Kardaşyan da milyarderler kulübünde

TV yıldızı ve modacı Kardaşyan, servetini 780 milyon dolardan 1 milyar dolara yükseltti.

A+A-

Amerikalı televizyon yıldızı Kim Kardaşyan da Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates gibi zenginlerin bulunduğu milyarderler kulübüne girdi.

Amerikan Forbes dergisinin dün yayımladığı “Dünya Milyarderler Listesi” raporuna göre, Kim Kardaşyan, ilk kez milyarderler listesinde yar aldı ve toplam 1 milyar dolara ulaşan servetiyle dünya listesinde 2.674’üncü sırada bulunuyor. 

Forbes dergisi, TV yıldızının KKW Beauty ve Skims firmalarının gösterdiği göz ardı edilemeyecek gelişmenin yıldızın servetinin artmasını sağladığını yazdı. Buna göre, Kardaşyan’ın serveti Ekim 2020’de 780 milyon dolardan 1 milyar dolara yükseldi.

Kim Kardaşyan, ilk firması olan makyaj ve güzellik malzemeleri markası KKW Beauty’yi 2017 yılında hayata geçirdi. 

KKW Beauty’yi üvey kardeşi Kylie Jenner’ın Kylie Cosmetics firmasından ilham alarak kuran Kardaşyan, Kylie’nın pazarlama tekniğine benzer bir yöntem kullanarak, ilk ürünü olan 300 bin adet kontür makyaj kitini sosyal medya üzerinden iki saatte satmayı başardı.

Firma, 2018 yılına gelindiğinde göz gölgeleri, kapatıcılar, ruj ve parfüme döndü ve yaklaşık 100 milyon dolar gelir elde etti.

Kozmetik sektörünün devi Coty, 2020 yılında 200 milyon dolarlık yatırımla yüzde 20 oranında firmaya hissedar olduğunda KKW Beauty, o zamana kadar zaten bir milyar dolar değerine ulaşmış bulunuyordu.

Kim Kardaşyan’ın diğer markası Skims bir hazır giyim firması ve dar giysiler, body süitler ile iç çamaşırları pazarlıyor. Firmanın gelirleri hakkında kesin bir bilgi edinemeyen Forbes, Skims’in gelirlerinin 500 milyon doları aştığını tahmin ediyor.

Kim Kardaşyan’ı moda ve etki ikonu haline getiren ve 2021'de son sezonu yayınlanacak şov programının sona ereceğinin duyurulmasının ailenin maliyesine fazla bir zarar vermesi pek olası görünmüyor. Kardaşyan ailesi, yeni bir program için Hulu dijital platformu ile çoktan anlaşmaya vardı bile.  (AjansBizim)