KOBİ'lere TOBB'dan Nefes Kredisi Geliyor

KOBİ'lere TOBB'dan Nefes Kredisi Geliyor

KOBİ tarafından finansal problemlerin çözüm sürecine yönelik Adana Ticaret Ofisi ortaklığıyla başlatılan TOBB Nefes Kredisi için Adana Ticaret Odası Atila Menevşe’den çağrı geldi.

A+A-

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) ekonomik sorunlarına yönelik sağlanan krediler çerçevesinde ülkemizde 80 bin KOBİ üyesi %9.90 faiz ile toplamda 5 milyar liralık kredi olanağından faydalanabiliyor. ATO Başkanı Atila Menevşe ise yaptığı açıklamada nakit problemi olan işletmeleri krediden yararlanmaya davet ediyor. Menevşe, nakit sıkıntısı olanların bu imkandan yararlanmaları için duyuruda bulundu.

10 MİLYON LİRA DESTEK

Menevşe’den En Büyük Destek TOBB, Ziraat Bankası ve Denizbank ortalıklığı ile başlatılan TOBB Nefes Kredisi için 10 milyon lira destekte bulunulduğunu belirten ATO Başkanı Atila Menevşe bunun Oda ve Borsalar kredilerinin en büyüklerinden biri olduğunu belirtti. Oda tarafından sağlanan bu katkının yalnızca bankalar değil ATO üyelerinin de katkıları ile gerçekleştiğini hatırlatan Menevşe, 100 milyon TL gibi büyük bir kaynağın oluşturulduğunu açıkladı.

İHTİYAÇ DUYULAN KREDİ

TOBB Nefes Kredisi Başvurusu Kredi olanaklarından yararlanmak isteyenlerin KOBİ statüsünde iseler, ATO tarafından verilecek faaliyet belgelerini ve banka tarafından verilecek diğer belgeleri bankaların ilgili şubelerine iletmelerinin yeterli olacağını açıklayan Menevşe, finansal kriz ile birlikte zor durumda kalan işletmelerin ihtiyaç duydukları krediye artık ulaşabileceklerini müjdeledi.

5 MİLYAR LİRA KREDİ

Finansal kriz ile kredi alma sorunu yaşadığı yönünde işletmelerden gelen şikayetlerin artması sonucu bu kredi olanaklarının genişletilmesi yönündeki çalışmalara dikkat çeken Menevşe, toplamda oluşturulan kaynak ve 365 üye sayesinde 5 milyar liralık kredi verileceğini açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler