Kodak Ekstra Fotoğraf Makinesi Akıllı Telefon Özelliğiyle Geliyor

Kodak Ekstra Fotoğraf Makinesi Akıllı Telefon Özelliğiyle Geliyor

Fotoğrafçılık devi Kodak tarafından büyük ilgi ve merakla beklenen Ekstra isimli ürün resmi olarak tanıtımını gerçekleştirdi.

A+A-

Teknoloji takipçileri tarafından yakından bilinen ve bir süredir büyük merak uyandıran Kodak’ın yeni akıllı telefonu hakkında şimdiye kadar yalnızca sızıntı haberler geliyordu. En sonunda beklenen haber açıklandı ve Kodak akıllı telefonunun tanıtımını resmen gerçekleştirdi.

Üst düzey kamera özellikleri

Kuşkusuz telefonu çıkaran firma Kodak olunca odaklanılması gereken konu hemen kamera özellikleri oldu. Üst düzey kamera ve fotoğrafçılık yeteneklerine sahip olan telefon ise Kodak adının hakkını veriyor.

İLK 1940'DA PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Kodak’ın 1940’larda piyasaya sürmüş olduğu kamerasından esinlenerek tasarımı oluşturulan Ekstra isimli ürün ana kamerasında 21 MP ve f 2.0 diyafram özelliklerine sahip. Lens ayrıca optik imaj sabitleyici özelliği ile birlikte geliyor. Otofocus özelliği de olan kamera 4K video kayıt olanağı da sunarken arka kameranın bu üst düzey özelliklerine 13 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamera eşlik ediyor.

Yetenekleri bitmiyor

Kamera ara yüzünde de birçok mod alternatifi sunan Ekstra’da panaroma, HDR ve manuel ayar seçenekleri de birer klasik olarak fotoğrafçıların elinin altına sunuluyor.Yalnız kamerasına ait özellikleri ile değil güçlü akıllı telefon özellikleri ile de bir hit olmaya aday olan telefonfa 5.0 inç büyüklüğünde ve Full HD teknolojisine sahip bir ekran ile fotoğraflarınızı görmek mümkün olabiliyor.