Kredi kartı puanlarını dilediğiniz zaman kullabilirsiniz

Kredi kartı puanlarını dilediğiniz zaman kullabilirsiniz

Özel kampanyalar dışında vatandaşların kartlarında biriken para puanları dilediği zaman harcayabileceği bu durumun sadece firmaların müşterilerine verdiği sadakat kartlarında farklı olacağı belirtildi.

A+A-

Kredi kartlarında biriken milyonlarca liralık para puanının yıl sonunda silineceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten bankacılar, özel kampanyalar dışında vatandaşların kartlarında biriken para puanları dilediği zaman harcayabileceğini belirtti.

Habertürk’ten Sefer Yüksel'e konuşan bankaların kredi kartı departmanları yöneticileri ve Bankalararası Kart Merkezi yetkilileri bankaların para puanları yılbaşında silmek gibi bir uygulaması olmadığının altını çizerek, vatandaşların kartlarında biriken para puanları dilediği zaman harcayabileceğini ifade etti. 

Öte yandan son yıllarda birçok firmanın müşterilerine verdiği sadakat programlarında ise firmadan firmaya değişen uygulamalar var. Söz konusu sadakat kartlarında da tıpkı kredi kartı gibi alışverişten sonra puan birikiyor ve sonraki harcamalarda kart sahibine avantaj sağlıyor. Sadakat kartlarında ise bazı firmalar yıl sonunda, o yıl içinde kazanılmış puanları bir sonraki yıla devretmiyor ve silebiliyor. Uzmanlar, tüketicilerin sadakat kartlarını kontrol etmeleri gerektiğini belirtiyor.