Kurtlar Vadisi Vatan Vizyona Giriyor

Kurtlar Vadisi Vatan Vizyona Giriyor

Necati Şaşmaz yeni filmi Kurtlar Vadisi Vatan ile izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

A+A-

İzleyicisi tarafından merakla beklenen ''Kurtlar Vadisi Vatan'' ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Dizi ve fimlerinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz yeni filme dair bigiler vermekle beraber vizyon tarihi ile de bilgilendirmeler de bulundu.

Kurtlar Vadisi Vatan filminin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, daha önce 'Kurtlar Vadisi Irak' ve 'Kurtlar Vadisi Filistin' gibi işlere imza attıklarını hatırlattı. Yeni filme 'Vatan' ismini vererek kısa dönem önce yaşamış oldukları sıkıntıları anlattıklarını belirten Şaşmaz, "Kurtlar Vadisi izleyicilerinin heyecanla beklediğini bilmekteyiz. Umarım bütün Türkiye izler", dedi.

Kurtlar Vadisi Vatan Ne Zaman Vizyona Girecek

Filmi Eylül sonu, Ekim başı vizyona sokmayı planladıkları bilgisini veren Şaşmaz, bu sürecin 4 ile 8 hafta arasında olduğunu, sonrasında yeniden 'Kurtlar Vadisi' dizisinin startını vereceklerini kaydetti. Şaşmaz, dizi için "Pusu"nun ardından yeni bir konsept isim de düşündüklerini, vakti geldiğinde açıklamak istediğini anlattı.

'Sadece Türk değil, doğu kahramanı'

Film için oluşturulan temsili şehitlikte dua okuyan Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisinin başarısı ve Ortadoğu ülkelerinde yakından takip edilmesiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine şunları söyledi: "Sanırım korkusuzluğu yani milletten aldığı güçle çekinmeden olayları anlatabilmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özelikle Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki ilgiyi de kahramanımızın sadece bir Türk kahramanı değil, doğu kahramanı olmasına bağlıyorum. Kendilerinden hissediyorlar. Biz gerek dizimizde gerek filmlerimizde sadece aksiyon sahneleriyle değil, içerik olarak da izleyiciyle temas kurabiliyoruz. Bir 'Ömer Baba' karakterimiz var örneğin. Babalar çocukları söz dinlesin, nasihat dinlesin diye birlikte Kurtlar Vadisi izliyor." KKTC'de yaşadığı anısını da paylaşan Şaşmaz, "Benim için unutulmazdır. Kuzey Kıbrıs'ta yolda yürürken bir hayranımın babası karşıma çıktı. Bana sarıldı, 'Oğlumla beraber sizi seyrederdim, güzel bir rutinimizdi. Maalesef onu kaybettikten sonra beni hayata siz bağladınız çünkü her perşembe sizi izlediğim zaman onu yanımda hissediyorum, umarım diziniz hiç bitmez. Gözyaşlarını tutamıyordu, tabii ben de." diye konuştu.

'Tanklar millete karşı değil, yanında'

Şaşmaz, filmde kullanılmak üzere kamyondan bozma ancak orijinaline benzeyen tank yaptırdıklarını belirterek, "Biz aksiyon filmleri çekiyoruz, dizimizde de kullanabiliriz. Eğer sağ kalırsa tekrar tekrar kullanmayı düşünüyoruz ama sağ kalır mı bilmiyorum. Bizim Erhan, 'gülü'nü bile atsa patlatabilir. Tabii tanklarımızı millete karşı değil, milletin yanında kullanıyoruz, hem dizilerimizde hem filmlerimizde hem de gerçekte inşallah. Kurtlar Vadisi'nin tamamında en başta millet var" ifadelerini kullandı. Filmin içeriğiyle ilgili detay veremeyeceğine dikkati çeken Şaşmaz, adının 'Kurtlar Vadisi Vatan' olmasının bile aslında çok şey anlattığını vurguladı. Şaşmaz, "Adı üstünde vatan. Biz daha önce Kurtlar Vadisi Irak, Filistin gibi işlere imza atmıştık. Şimdi de isimde 'Vatan' diyerek içimizde olan sıkıntıyı, aslında yaşamış olduğumuz, kısa dönem öncesinde yaşamış olduğumuz sıkıntıları anlattığımız bir film olacak. Kurtlar Vadisi izleyicilerinin heyecanla beklediğini bilmekteyiz. Umarım bütün Türkiye izler" görüşünü paylaştı