Leyla'nın evi oyunu izmir'de

Leyla'nın evi oyunu izmir'de

İzmir, 33. Kez Leyla’nın Evi oyununu ağırlıyor. Aylar öncesinden biletleri tükenen oyun İzmir’de Sahne Tozu Haldun Dormen sahnesinde

A+A-

İzmir, 33. Kez Leyla’nın Evi oyununu ağırlıyor. Aylar öncesinden biletleri tükenen oyun İzmir’de Sahne Tozu Haldun Dormen sahnesinde saat:20.30 ‘da tiyatroseverlerle buluyor.

Zülfü Livaneli'nin aynı adlı romanında uyarlanan ve Tiyatro Kare tarafından sahneye taşınan “Leyla’nın Evi” 8.sezonunda da kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Her yıl oyunun izleyici sayısı bir önceki yıl sayısından katlanarak artıyor. İzleyici sayısı, kitap okuyucu sayısını geçti.

Sekiz yıldır sezonda seyircisiyle aynı heyecanını paylaşan “Leyla’nın Evi” yurtiçi ve yurtdışında aldığı ödüllerle de rekora doğru koşuyor.

İzmir’den sonra oyun Aralık ayında da izleyiciye bu sezonda keyifli zamanlar geçirtmeye devam edecek.

Oyunun konusu:

Bir yalının el değiştirmesinden yola çıkarak kuşak çatışmalarının anlatıldığı oyun, Bosnalı Yalısı'nın mirasçısı Leyla Hanım'ın yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu ve karısı Necla tarafından çıkarılmasıyla başlar. Birbirini tanımayan ve tamamen bağımsız karakterdeki üç kişinin hayatının kesişmesiyle gelişen olayların anlatımıyla oyun, kültürel farklılıkların da sentezini yapar.

Oyun yazarı: Zülfü Livaneli

Yöneten: Nedim Saban

Oyuncular : Celile Toyon, Ayça Varlıer, Ahmet Uz,Halim Ercan, Fatih Dönmez, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Koray Kurt

Oyun tarihleri :

2 Aralık Cumartesi saat:20.30 Doğa Koleji

8 Aralık Cuma saat:20.30 C.K.M (CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ)

7 Ocak Pazar saat 18.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

13 Ocak Cumartesi saat:20.30 Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

14 Ocak Pazar saat:17.00 Kültür Üniversitesi

28 Ocak Pazar saat:18.00 Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde