LG G6

LG’nin merakla beklenen amiral gemisi modeli LG G6 nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı.

LG G5’in aksine modüler bir tasarım yerine yekpare bir gövdeyle gelen telefon, şık tasarımı ve etkileyici özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Kullanıcıların ihtiyaçları baz alınarak geliştirildiği söylenen LG G6, ihtiyaç duyulan tüm özellikleri bir arada sunmayı vadediyor. 

5,7 inçlik 2880 x 1440 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana sahip olan LG G6’in neredeyse çerçevesiz ekranı, telefonun küçük boyutlarda dev ekran deneyimi sunmasını mümkün kılıyor. 

FullVisionözelliğiyle uygulamaların menüleri ekrana göre özelleştiriliyor. 18:9 görüntü formatlı ekran, ekranda daha fazla bilgi görüntülenmesini sağlıyor ve çoklu pencereyle işlemler gerçekleştirilmesini kolaylaştırıyor. Tüm uygulamalar 18:9 formatına dönüştürülebiliyor. Ayrıca film ve video uygulamaları yavaş yavaş bu formata geçiş yaptığından dolayı içerik konusunda kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamıyor. Dolby Vision isimli bir diğer özellik sayesinde ise ekranda görüntülerin daha canlı ve iyi görünmesini sağlıyor. Cihaz üreticileri ve içerik geliştiricilerin geri dönüşleriyle geliştirilen bu yeni teknoloji, LG G6’nın ekranının daha iyi görünmesini sağlıyor.

Son zamanlarda yapay zeka alanına önem veren üreticiler, telefonlarında gelişmiş asistanlar kullanıyor. LG de yeni amiral gemisi modelinde Google Assistant’a yer veriyor. “OK Google” şeklinde seslenerek ve alt kısımdaki sanal menü tuşuna basılı tutarak aktif hale gelen asistan, sorulara detaylı yanıtlar vererek kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin işe giderken trafik durumu sorgulanabiliyor veya yeni gelinen bir şehirde gezilecek en iyi mekanların neresi olduğu öğrenilebiliyor.

26 Şubat 2017 Pazar 21:15
Benzer Videolar