LG G6 özellikleri netleşiyor

LG G6 özellikleri netleşiyor

LG’nin amiral gemisi konumunda olacağı beklenen G6’nın özellikleri ile ilgili bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Tasarımı ile ilgili bilgilerin paylaşılmasından sonra şimdide G6’nın ön ve arka kamerası ile ilgili görseller yayınlanmaya başlandı.

A+A-

LG G6’nın kamera özellikleri bütün bilinenleri değiştirecek. LG’nin amiral gemisi konumunda olacağı beklenen G6’nın özellikleri ile ilgili bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Tasarımı ile ilgili bilgilerin paylaşılmasından sonra şimdide G6’nın ön ve arka kamerası ile ilgili görseller yayınlanmaya başlandı.

100 DERECE GÖRÜŞ AÇISI

Geçtiğimiz günlerde tasarımı sızdırılmıştı. Şimdide LG G6’nın kamera özellikleri hakkında yeni bir görsel yayınlandı. LG‘nin resmi blogu arayıcılığında paylaşılan görselde de görüleceği üzere LG G6’nın 100 derece görüş açısına sahip ön ve 125 derece görüş açısına sahip ana kamerayla geleceği kesinleşti.

GENİŞ AÇILI LENS

Geniş açılı lensler tercih eden LG G6, 13 megapiksellik çift ana kamera kullanacak. LG G5 ve V20 modellerinde de çift kamera tercih eden LG, G5 modeliyle yaşadığı başarısızlığı G6 modeliyle unutturmayı hedefliyor. Hatırlatmak gerekirse LG, V20 ve G5 modellerinde geniş açılı 135 derecelik lensler kullanmıştı.

FOTOĞRAFLAR GIF’E DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİNECEK

Sızan görsellerle birlikte G6 modelinin ince çerçevelere ve kıvrımlı köşelere sahip olacağını önceden öğrenmiştik. Özellikle ekran gövde oranı anlamında rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen LG G6, fotoğraflarınızı GIF‘e dönüştürecek bir kamera özelliğine de sahip olacak.

360 DERECE PANORAMA

360 derece panorama modu ve renk dengesini değiştirecek olan yiyecek modu da kameranın sahip olduğu özelliklerden. 26 Şubat tarihinde Mobil Dünya Kongresinde tanıtılacak olan LG G6’nın 5.7 inç QHD ekran, Snapdragon 821 işlemci, 32-bit Quad DAC, Google Assistant, 4 GB RAM, 3200 mAh batarya ve suya dayanıklılık gibi özelliklerle karşımıza çıkması bekleniyor.