Maaş promosyonu şartlar esnetildi

Maaş promosyonu şartlar esnetildi

Emeklilerin bankaların istedikleri şartları karşılamakta zorlanmaları ve maaş promosyonu alma konusunda çekinceli davranmaları nedeniyle bankalar maaş promosyon şartlarını değiştirdiler.

A+A-

Emeklilerin alacağı maaş promosyonu için bankaların istediği şartlarda değişiklik yapıldığı bildirildi. Emeklilerin bankaların istedikleri şartları karşılamakta zorlanmaları ve maaş promosyonu alma konusunda çekinceli davranmaları nedeniyle bankalar maaş promosyon şartlarını değiştirdiler.

ŞARTLAR DEĞİŞTİ

Promosyon ödemelerinde, bankaların emeklilerden istediği şartlarda değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre emekliler, kredili mevduat hesabı (KMH) veya kredi kartı seçeneklerinden birini seçecekler. Emekli olan eşlerden ise emekli aylığı promosyonu alabilmeleri için iki otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterli olacak.

EMEKLİ MAAAŞI PROMOSYONU MART AYINDA VERİLMEYE BAŞLANACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, emekli maaşı ödeyen bankalar 2017 Mart ay itibariyle promosyon ödemelerine başlıyor. Üç yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300 - 450 TL aralığında ek ödeme yapılacak.

MAAŞ PROMOSYONU ŞARTLAR ESNETİLDİ

15 banka ve PTT SGK ile emekliye promosyon ödemesi anlaşmaları imzaladı. Promosyon ödemesi yapacak olan bankalar müşterilerinden, kredi kartı almalarını veya kredili mevduat hesabı (KMH) oluşturmalarını ayrıca iki tane de otomatik ödeme talimatı vermesini istiyordu.

İKİ OTOMATİK ÖDEME TALİMATI YETERLİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmaları sonucu bu şartlar değiştirildi. Buna göre, emekliler, kredili mevduat hesabı (KMH) veya kredi kartı seçeneklerinden sadece birini seçebilecek. Eşlerden her ikisi de emekli ise ve emekli aylığı alıyorsa promosyon anlaşması yapmak istedikleri bankaya sadece iki otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterli olacak.