Manchester City'li Yaya Toure'ye 1,5 yıllık men cezası

Manchester City'li Yaya Toure'ye 1,5 yıllık men cezası

Alkollü araç kullandığı gerekçesi ile trafikten men edilme cezası alan Manchester City’nin Fildişi Sahili menşeili oyuncusu Yaya Toure 1,5 yıl araç kullanamayacak.

A+A-

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City'nin Fildişi Sahili oyuncusu Yaya Toure alkollü araç kullandığı için 1,5 yıl araç kullanmama cezası aldı. Geçtiğimiz ay sonunda alkollü araç kullandığı tespit edilen başarılı futbolcuya büyük bir ceza geldi.

Yaya Toure’den açıklama

Fildişi Sahili’nden Manchester City’ye yükselen yıldız oyuncu Yaya Toure, alkollü araç kullanmaktan para ve trafikten men cezasına çarptırıldı. Kendi kişisel web sitesi üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan Yaya Toure, Londra’nın doğusunda bulunan Dagenham semtinde 28 Kasım günü alkollü araç kullanmaktan dolayı yakalanması hakkında konuştu.

Yıldız oyuncudan savunma

Afrika’lı yıldız futbolcu olarak bilinen ve bu alanda verilen unvanı tam 4 kez kazanan başarılı futbolcu Toure, dini inançlarından dolayı normalde alkol kullanmadığını ve alkollü araç kullanmanın ne kadar sakıncalı olduğunu belirtirken alkolün istem dışı şekilde vücuduna girdiğini söyleyerek suçlamalara itirazda bulundu. Her ne koşulda olursa olsun bunun ciddi bir suç olması sebebiyle hakkındaki tüm men ve para cezalarını kabul ettiğini belirten Yaya Toure, düştüğü durumdan dolayı sevenlerinden özür dilemeyi ihmal etmedi.

İngiliz basınında gündem oldu

İngiliz basını yıldız oyuncunun ceza almasını gündeme getirirken, 33 yaşındaki futbolcunun 1,5 yıl trafikten men cezası aldığı ve 54 bin sterlin para cezasına çarptırıldığı, hakkında Barkingside’da görünen davanın ardından açıklandı.