Mark Twain'in bilinmeyen bir masalının notları kitaba çevrildi

Mark Twain'in bilinmeyen bir masalının notları kitaba çevrildi

Mark Twain’in şimdiye kadar hiç yayınlanmamış bir masalı kitap severler ile buluşacak. 1910 yılında ölen Amerikalı mizahçı, roman yazarı, yazar ve öğretmen olan Twain’in ölümünden bir asır sonra bazı notları ortaya çıktı.

A+A-

Ünlü öykü yazarı Mark Twain’in şimdiye kadar yayınlanmamış ve bilinmeyen bir masalının notları kitaba çevrildi. Mark Twain’in şimdiye kadar hiç yayınlanmamış bir masalı kitap severler ile buluşacak. 1910 yılında ölen Amerikalı mizahçı, roman yazarı, yazar ve öğretmen olan Twain’in ölümünden bir asır sonra bazı notları ortaya çıktı.

KIZLARINA ANLATTI

Mark Twain’in yeni çıkan notlarının 1879’da kızlarına anlattığı masallar olduğu ve bu masalları anlattıktan sonra not aldığı ve o günden bu güne kadar herhangi bir çalışması yapılmayan yazıları olduğu tespit edildi.

ORJİNALİ 16 SAYFA

Penguin Random House’da yer alan habere göre yeni basılacak kitabın adının “The Purloining of Prince Oleomargarine” olacağı belirtiliyor. Toplam 16 sayfa olan Twain’in çalışmalarının kitap haline getirilmesi için eksik kalan yerlerinin yazar Philip Stead tarafından tamamlanacağı ve illüstrasyonlarının ise Eric Stead tarafından çizileceği belirtiliyor.

HAYVANLARLA KONUŞABİLEN BİR ÇOCUĞUN HİKAYESİ

Mark Twain hikayelerinde gerçekçi karakterlerin yanı sıra gerçek olaylara yer veren bir yazardı. Bu masalında yazar özel bir çiçek yedikten sonra hayvanlarla konuşma yeteneği kazanan bir çocuğun macerasını anlatıyor. Twain’in yeni kitabı olacak olan “The Purloining of Prince Oleomargarine” Türkçeye “Zıplayan Kurbağa ve Diğer Öyküleri” adı ile çevrilecek. Twain’in 150. yıl dönümüne den gelen 26 Eylül 2017’de yayımlanması için hazırlıklar yapıldı.