Meizu Super mCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Meizu Super mCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Tanıtılan Super mCharge, akıllı telefonu 20 dakikada tam şarj etmeyi vadediyor.

A+A-

Çinli telefon üreticileri, kullandıkları teknoloji ile telefon piyasasını Alt üst etmeye devam ediyor. Özellikle kullanıcılarına sunduğu tasarım ve yenilikler teknoloji devlerine ders verir nitelikte. İşte bu teknolojilerden bir tanesini daha;

Çinli telefon üreticisi Meizu, teknoloji devlerine taş çıkarak yeni bir özellikle geliyor. Hızlı şarj teknolojileri üzerinde yönelik çalışmalar yürüten firma Super mCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Firmanın tanıttığı şarj teknolojisi günümüz hızlı şarj teknolojirini hayrete düşürecek nitelikte karşımıza çıkıyor. Tanıtılan Super mCharge, bir akıllı telefonu 10 dakikada %60, 20 dakikada tam şarj etmeyi vadediyor.

MWC 2017'de görücüye çıkan teknoloji, yeni kablo ve akıllı devre parçaları ile söz konusu hızlı şarjı mümkün kılıyor. Bu teknoloji akıllı telefonlarla buluştuğunda büyük bir problem olan şarj sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Teknoloji şirketlerinin ilgi odağı haline gelen Super mCharge'ın henüz hangi telefonda kullanılacağı açıklanmadı. Lakin MWC 2017 standında konu ile ilgili bilgi veren Meizu yetkilileri, bu teknolojinin 2017 sonu veya 2018 başında piyasaya sürülecek telefonlarda bulunacağı müjdesini verdi.

Lakin söz konusu şarj teknolojisine sahip telefonun modeli hakkında henüz bir bilgi yok ve Super mCharge teknolojisinin teknik sorunlar yaratıp yaratmayacağı hakkında da henüz kesin bir ibare yok.

Önceki ve Sonraki Haberler