Meteoroloji uyardı yurt geneli yağış bekleniyor

Meteoroloji uyardı yurt geneli yağış bekleniyor

Meteoroloji uyardı yurt geneli bazı bölgelerde yağış bazı bölgelerde kar bekleniyor. Yurt genelinde yağış bekleniyor. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesi'nde sağanak yağış etkili olacak , Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgeleri'nde is

A+A-

Meteoroloji uyardı yurt geneli bazı bölgelerde yağış bazı bölgelerde kar bekleniyor. Yurt genelinde yağış bekleniyor. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesi'nde sağanak yağış etkili olacak , Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgeleri'nde ise kar yağışı bekleniyor.

Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun doğusunda sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Ege bölgesi ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın, genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetlice (30- 50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

 

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 12 derece

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı15 derece

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 21 derece

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri sağanak yağışlı 16 derece

Adana: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20 derece

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 22 derece

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11 derece

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9 derece

Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3 derece

Önceki ve Sonraki Haberler