Metrobüste Ring Uygulaması Başlıyor

Metrobüste Ring Uygulaması Başlıyor

Bazı noktalardan kalkan metrobüsler ara duraklarda durmadan direk hedeflerine yol alacaklar. Beyaz masadan yapılan açıklamaya göre uygulamanın deneme olarak başladığı ve verim alınması halinde devam edileceği bildirildi.

A+A-

İstanbul’da metrobüs yolculuğu yapanları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bazı noktalardan kalkan metrobüsler ara duraklarda durmadan direk hedeflerine yol alacaklar. Beyaz masadan yapılan açıklamaya göre uygulamanın deneme olarak başladığı ve verim alınması halinde devam edileceği bildirildi.

RİNG UYGULAMASI YAPILACAK

Yeni uygulama, metrobüs duraklarına asılan afişlerle duyuruldu. İETT'den yapılan duyuruda, "09.03.2017 Perşembe günü Beylikdüzü son durak, Avcılar, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme istasyonlarımızda yolcularımızın hızlı ve daha konforlu seyahat etmeleri için yukarıda ismi geçen istasyonlarımızda araçlarımız ring olarak çalışacaktır. (Araçlarımız bu istasyonlarımızda bekleme yapmayacaktır) Önemli duyurulur" denildi.

UYGULAMA DENEME OLARAK BAŞLADI

Konuyla ilgili olarak bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, 'ring' uygulamasının deneme sürecinde olduğunu, 34Z hattında denendiğini, yapılacak anketler sonucunda onaylanması durumunda, dört ana duraktan kalkan metrobüslerin, varış noktasına kadar tüm durakları pas geçerek seferini tamamlayacağını söyledi.