MHP 4 vekili ihraç ediyor

MHP 4 vekili ihraç ediyor

Anayasa değişiklik paketinde partiden ayrı davrandığı belirtilen 4 isim ihraç talebi ile disipline sevk edildi. Yusuf Halaçoğlu’nun da bulunduğu isimler şunlar Nuri Okutan, İsmail Ok ve eski vekil Sinan Oğan.

A+A-

MHP’de sular durulmuyor. Anayasa değişiklik paketinde partiden ayrı davrandığı belirtilen 4 isim ihraç talebi ile disipline sevk edildi. Yusuf Halaçoğlu’nun da bulunduğu isimler şunlar Nuri Okutan, İsmail Ok ve eski vekil Sinan Oğan.

HAYIR DİYEN VEKİLLER

Daha önce MHP Genel Başkan adayları Meral Akşener ve Ümit Özdağ’da ihraç talebi ile disipline sevk edilmişlerdi. Şimdide anayasa değişikliğinin görüşmeleri sırasında "Hayır" oyu kullanan ve "Türk Milliyetçileri Hayır Diyor" platformuna destek veren kişiler ihraç talebi ile disipline sevk edildi.

4 MİLLET VEKİLİ İHRAÇ EDİLİYOR

Eski milletvekili Sinan Oğan'ında yer aldığı listenin ihraç edileceği tahmin ediliyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Iğdır Eski Milletvekili Sinan Oğan, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ihraç talebiyle disipline sevk edildiler.

PARTİ TÜZÜĞÜ 11’NCİ MADDE

Bu kişilerin disipline sevk edilmeleriyle alakalı olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk şu açıklamayı yaptı "Partimiz Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan’ın kamuoyu önünde yaptığı bir kısım açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile Anayasa Değişikliği’ne dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde başkaca siyasi partilerin değişik kademedeki temsilcilerini ziyaretlerde bulunmak suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlâl ettikleri iddiasıyla; Parti tüzüğümüzün 78/4e-h maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmişlerdir." Dediği açıklamada parti tüzüğünün 11’nci maddesi gereği disiplin kuruluna sevk edildiklerini belirtti.

BAHÇELİ BİLGİYİ VERMİŞTİ

İhraç istemiyle alakalı daha önce Bahçeli bilgiyi vermişti. Bahçeli Konya'da yaptığı açıklama ile bu kişilerin bir an önce ihraç edilmeleri gerektiğini belirttiği açıklamada "Hayır denilmesinin de bir adabı vardır. Parti disiplinine aykırı davranan bu milletvekillerinin MHP'den ihracıyla ilgili Merkez Disiplin Kurulu pazartesi günü hemen süreci başlatsın" ifadesini kullanmıştı.