MHP referandumda kullanacağı sloganı belirledi

MHP referandumda kullanacağı sloganı belirledi

MHP referandumda kullanacağı sloganı belirledi. “Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez'. Vatan, millet, bayrak ve Türklüğün bekası için 'Evet' diyoruz.” Olarak belirlenen slogan ile MHP meydanlara inecek.

A+A-

MHP referandumda kullanacağı sloganı belirledi. “Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez'. Vatan, millet, bayrak ve Türklüğün bekası için 'Evet' diyoruz.” Olarak belirlenen slogan ile MHP meydanlara inecek.

MHP’nin referandum için kullanacağı slogan belli oldu. MHP Konya Dedeman Otel'de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin katıldığı toplantı gerçekleştirdi. Toplantının devam ettiği ve yapılan toplantı hakkında bilgiler veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya referandumda kullanılacak sloganında belirlendiğinin altını çizdi.

EVET KAMPANYASI

Evet” kampanyası için sahalara ineceklerini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "MHP sahada 'Evet' kampanyasını yürütecek. Öncelikle kendi teşkilatlarından başlayacak ve süreç içinde vatandaşa, kamuoyuna açılarak çalışmalarını devam ettirecek." Diyerek öncelikli olarak teşkilatlardan başlanacağını belirtti.

MHP SAHAYA İNİYOR

Sloganın da belirlendiğini aktaran MHP'li Mevlüt Karakaya, "MHP sahada 'Evet' kampanyasını yürütecek. Öncelikle kendi teşkilatlarından başlayacak ve süreç içinde vatandaşa, kamuoyuna açılarak çalışmalarını devam ettirecek. Sloganımız belli oldu: Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez." Ülke ve yemin üzerine slogan üretildiğine değindi.

İLK KENDİ TEŞKİLATINDAN BAŞLANACAK

MHP referandum çalışmalarına kendi teşkilatlarından başlayacağını aktaran Karakaya,"MHP sahada 'Evet' kampanyasını yürütecek. Öncelikle kendi teşkilatlarından başlayacak ve süreç içinde vatandaşa, kamuoyuna açılarak çalışmalarını devam ettirecek. Sloganımız belli oldu: 'Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez'. Vatan, millet, bayrak ve Türklüğün bekası için 'Evet' diyoruz. Bu söylemle vatandaşın karşısına çıktığımızda bunu daha anlaşılır hale getirerek teşkilatlarımızla çalışma yapacağız. Eğiticilerin eğitimini yapacağız. Teşkilatlarımız sahaya inecek." Diyerek sahaya inileceğini belirtti.

PARTİ DİSİPLİNİ İŞLEYECEK

Hayır oyu verecekler hakkında da görüşlerini açıklayan Karakaya, "MHP'nin bazı milletvekillerinin, tamamen parti disiplini dışında hareket ederek başka partilerle bir araya gelmesi, hatta arayış içine girmesi ve ayrı bir baş çekip kampanya yürütmesinin, siyasetle, partiyle, kurumsal yapıyla ve disiplinle bağdaşacak bir tarafı yok. Bunun affedilecek bir tarafı da yok. Gerekli disiplin işlemleri yapılacak diye düşünüyorum." diyerek hayır oyu kullanan milletvekilleriyle alakalı da parti içi disiplinin işletileceğinin altını çizdi.