MHP'li muhaliflerden "Hayır" komitesi

MHP'li muhaliflerden "Hayır" komitesi

MHP’li muhalifler partili Cumhurbaşkanlığı referandumunda 'Hayır' kampanyasını yürütmek amacıyla "Türk Milliyetçileri 'Hayır diyor' Organizasyonu Komitesi" kuruldu.

A+A-

MHP’li muhalifler partili Cumhurbaşkanlığı referandumunda 'Hayır' kampanyasını yürütmek amacıyla "Türk Milliyetçileri 'Hayır diyor' Organizasyonu Komitesi" kuruldu. MHP’den ihraç edilen muhalifler olarak bilinen Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’ın da olduğu kişilerinde katıldığı organizasyon çalışmalara başladı.

ÇALIŞMALAR VERİMLİ OLMALI

Kurulan komite referandum için yapılması gereken çalışmaları belirleyerek çalışmaların verimli ve faydalı şekilde yürütülmesi gerektiğine dikkat çektiler.

18 ŞUBAT 2017 ANKARA’DA GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

Kurulan komite ilk büyük toplantısını 18 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da yapacak. Toplantıya şuan MHP’de siyaset yapanların yanı sıra daha önce MHP’de siyaset yapmış olanlarda katılacak. Yapılacak toplantının ana teması ise “Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor” olarak belirlendi. 18 Şubat’ta yapılacak geniş çaplı toplantı ile “Hayır” kampanyası resmen başlatılmış olacak.

KATILIMCI LİSTESİ OLDUKÇA GENİŞ ÇAPLI

Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor”  Organizasyon Komitesi katılacakların listesini daha sonra açıklayacak. Ancak toplantıya Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’ın yanı sıra Anayasa değişiklik paketinin Meclis’te oylanması sırasında  ret oyu kullanan vekillerin yanı sıra MHP’de eskiden vekillik görevinde bulunmuş kişiler ile ülkücü camianın aksakallılarının önemli bir kesiminin katılması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler