Michael Schumacher'in hayatı belgesel oldu

Michael Schumacher'in hayatı belgesel oldu

Bir Alman firması tarafından çekilen belgesel Netflix'te 15 Eylül'de gösterime girecek.

A+A-

F1’in efsaneleşmiş Alman pilotu Michael Schumacher’in kızı Gina Schumacher, bugün Instagram hesabından yayımladığı mesajda, babasının hayatının belgeselinin yapıldığını bildirdi.

Gina, Netflix tarafından yayımlanan Twitter mesajını yeniden paylaşarak, Eylül ayında Netflix’te gösterime girecek belgesel hakkındaki bilgileri paylaştı.

Netflix’in mesajında pilotun iki fotoğrafının altında şöyle yazıyor: “Yarış pilotu, sporun gözbebeği, efsane. Ailesi tarafından desteklenen ilk film, yedi kez Formula 1 Dünya şampiyonu olan Michael Schumacher'in hayatına eşsiz bir bakış atıyor”.

15 Eylül'de yayında

Schumacher adlı belgesel, 15 Eylül'den itibaren Netflix’de yayına girecek.

Netflix’in verdiği bilgiye göre, belgesel Schumacher’in ailesinin katkısıyla çekildi. Karısı Corinna, kızı Gina ve oğlu Mick ile pilotun kardeşi Ralf da çekime katıldı.

Pilotun menajeri Sabine Kehm de “Bu, ailenin sevgili kocasına ve babalarına hediyesidir” dedi.

Belgeseli çeken Alman firması B14 ise filmde Michael Schumacher’in pilot arkadaşları ile yapılan “nadir röportajlara” yer verildiğini duyurdu.

Daha da çarpıcı hale geldi

Bu Netflix projesi, sporcunun sağlık durumu hakkında çok az bilginin dolaştığı bir dönemde hayata geçirildiği için daha da çarpıcı hale geldi.

2013 yılında Fransız Alplerinde geçirdiği kayak kazasından bu yana şampiyon pilotun kamuoyunda görüntüsü hiç yer almadı ve iyileşme süreci ailesi tarafından gizli tutuldu.

Ferrari takımının eski patronu ve Schumacher’in yakın dostu Jean Todt, haziran ayında, Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, eski pilotu düzenli olarak ziyaret ettiğini söylemişti. 

Todt, “Michael, ağır biçimde yaralanmıştı. Bugün ailesi ve çevresi onun iyileşme sürecine katkıda bulunmak için uğraşıyor. Bu adanmışlığa, şimdi de spor Dünyasının en büyük kişiliklerinden birine saygı ifadesi olarak bir de belgesel geliyor” demişti.