Microsoft işçi çıkarmaya bu senede devam edecek

Microsoft işçi çıkarmaya bu senede devam edecek

Microsoft 2017 yılında da işçi çıkarmaya devam ediyor. Geçen yıl 3000 kişi ile yollarını ayıran teknoloji devi bu senede 700 kişi ile yollarını ayırmayı düşünüyor.

A+A-

Microsoft 2017 yılında da işçi çıkarmaya devam ediyor. Geçen yıl 3000 kişi ile yollarını ayıran teknoloji devi bu senede 700 kişi ile yollarını ayırmayı düşünüyor. Geçen sene 3000 kişinin iş akdini sonlandıran Microsoft işçi çıkarmaya bu senede devam ederek 700 kişinin daha işine son verecek. Dünyanın önde gelen teknoloji firması olan Microsoft’ta bu şekilde işçi çıkarmalarının yaşanması nedeniyle diğer teknoloji şirketlerinde çalışanlar arasında da tedirginlikler oluştuğu belirtiliyor.

GEÇEN SENE 3000 KİŞİ BU SENE 700 KİŞİ

Microsoft 2017 her departmandan farklı sayılarda işçi çıkaracağını açıkladı. Çıkarılacak işçi sayısının 700 kişi olduğu ve belirtildi. Geçen yıl ve bu yıl toplam çıkarılan kişi sayısının 3700 olacağı belirtildi. İşçi çıkarmalarının yanı sıra Microsoft 1600 kişi alım için linkedln üzerinde ilan açtığı belirtiliyor. Açılan bu ilan ile Microsoft’un yeni kanlar arayışına girdiği dillendiriliyor.

WİNDOWS BAŞTA OLMAK ÜZERE

En çok kullanılan masa üstü işletim sistemi olan Windows başta olmak üzere bilgisayar ve programcılık alanında dünyanın önde gelen firması olan Microsoft’ta bu denli işçi çıkarmalarının olması teknoloji alanında neler oluyor sorularını akıllara getiriyor.

MOBİL ALANDA YATIRIMLAR İSTENİLEN VERİMDE DEĞİL

2016 yılında ve 2017 yılında gerçekleştirilen işçi çıkarmalarının Microsoft’un mobil teknolojiler alanında yatırımlarının istenilen seviyede olmaması nedeniyle olduğu gelen duyumlar arasında yer alıyor.