Microsoft Office uygulaması telefonlar yenilendi

Microsoft Office uygulaması telefonlar yenilendi

Microsoft; Excel, Word, Powerpoint ve PDF araçlarının bir arada yer aldığı yeni bir Office uygulaması (app) geliştirdi.

A+A-

Microsoft; Excel, Word, Powerpoint ve PDF araçlarının bir arada yer aldığı yeni bir Office uygulaması (app) geliştirdi. Şimdilik Android and iOS için mobil Office uygulamasının ön izlemesine ulaşılabiliyor.

Yeni uygulama kullanıcılara birçok Office aracında kolaylık sunuyor. Örneğin, Office uygulaması telefon kamerasından efektif bir şekilde yararlanmayı mümkün hale getiriyor. Galerinizdeki bir veya daha fazla resmi kolayca PDF veya Word belgesine dönüştürebiliyorsunuz. Lens modu sayesinde kaliteli tarama yapabiliyorsunuz. Hatta taradığınız yazılı bir belgeyi Excel tablosunda açabiliyorsunuz, üstelik belgedeki yazılar da tanınıyor.

Uygulama ile ayrıca not da alabiliyorsunuz. Yazı yazabilir, liste hazırlayabilir, resim ekleyebilirsiniz. Yine yeni Office uygulaması ile hızlı ve pratik bir şekilde belgeleri elektronik bir şekilde imzalayabilir veya gönderebilirsiniz.

Microsoft Office uygulaması şimdilik sadece telefonlar için

Ancak bunun böyle kalmayacağı söyleniyor. Yani ilerleyen dönemde Android tabletler ve iPad’lere de gelecek uygulama, kişileri genel olarak fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Mobil tarafa hiç olmadığı kadar fazla önem veren şirket, dikkat çekici işlere imza atmaya devam ediyor. Yazılım devi alanın geleceğinin mobilde olduğunu iyi biliyor ve bu pazarda kendi çözümü tutmadığı için iOS ve Android tarafındaki ağırlığını artırıyor