Milli sporcumuz Galip Atar Şampiyonluk mücadelesine devam ediyor

Milli sporcumuz Galip Atar Şampiyonluk mücadelesine devam ediyor

Ferrari Challenge Europe 3. ayağında milli sporcumuz Galip Atar, yaşadığı mekanik problemlere rağmen iki yarışta da 3. olarak şampiyona için değerli puanlar elde etti.

A+A-

Macaristan’ın Budapeşte Pisti’nde gerçekleşen Ferrari Challenge Europe 3. ayağında milli sporcumuz Galip Atar, yaşadığı mekanik problemlere rağmen iki yarışta da 3. olarak şampiyona için değerli puanlar elde etti.

Cumartesi günü yapılan ilk yarışı baştan sona kadar ilk sırada götüren Atar, son turda otomobilinde meydana gelen şanzıman arızası nedeniyle zaman kaybederek kategorisinde 3. sırada finiş gördü. Galip Atar’ın otomobili Pazar günkü ikinci yarışa yetişemeyecek durumda olunca, milli sporcu yedek otomobille devam etmek durumunda kaldı. Pazar günü yapılan sıralama turlarında en iyi zamanı yapan Atar, ilk sırada start alma hakkı elde etmesine rağmen mekanik arıza nedeniyle araç değiştirmek zorunda kaldığı için kurallar gereği en arka sıradan start aldı. Yeni otomobilde istediği ayarları yapma fırsatı bulamayınca, son sırada başladığı yarışı 458 Challenge EVO kategorisinde 3. olarak tamamladı.

Ferrari Challenge Europe serisinin 25 yıllık tarihinde ilk sırada finiş görme başarısı gösteren ilk Türk pilot olan Galip Atar, Budapeşte sonrası şampiyonada ikinci sırada bulunuyor. Yarış sonrası Galip Atar “Monza’da elde ettiğimiz başarıdan sonra Macaristan’da da kazanmayı hedefliyorduk. Son tura kadar lider götürdüğümüz ilk yarışta yaşadığımız şanzıman arızası ile pozisyonumuzu kaybederek üçüncü sırada finişe ulaşabildik. Pazar günü sıralama turlarında en iyi zamanı elde ettiğimiz halde, yedek otomobille devam etmek zorunda kaldığımız için yarışta en arkadan start aldık. Rakiplerimizin sert ve zaman zaman centilmenlik kurallarını zorlayıcı defanslarıyla yıpranan lastiklerimiz ve azalan tur sayısı ile daha üst basamaklara tırmanma şansımız azaldı. Yaşadığımız mekanik aksaklıklara rağmen şampiyona için önemli puanlar elde ettik. Klasmanda ikinci sıradayız ve kalan yarışları da kazanarak Avrupa şampiyonluğu hedefimize ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Ferrari Challenge Europe, 21 – 23 Temmuz tarihlerinde Fransa’nın ünlü Le Castellet Pisti’nde yapılacak 4. Ayak yarışları ile devam edecek.