Millilerimiz Yokohama Bayrak Yarışlarında Ter Dökecek

Millilerimiz Yokohama Bayrak Yarışlarında Ter Dökecek

Japonya’nın Yokohama kentindeki IAAF Dünya Bayrak Yarışları Şampiyonası’nın başlamasına günler kala hazırlıklar son aşamaya geldi

A+A-

Japonya’da 11-12 Mayıs’ta gerçekleşecek Dünya Bayrak Yarışları Şampiyonası’na madalya için giden Ay-yıldızlı ekip, hazırlıklarını sürdürdü. Japonya’nın Yokohama kentindeki IAAF Dünya Bayrak Yarışları Şampiyonası’nın başlamasına günler kala hazırlıklar son aşamaya geldi. 4×100 metrede Türkiye’yi temsil edecek olan Avrupa ikincisi Milli Takım, Pazar gecesi ulaştığı Yokohama’da çalışmalarını sürdürdü.

Teknik kadro Aydın Çetin ve Ahmet Ali Baş’ın gözetiminde teknik antrenmanlarını sürdüren ekipte Ramil Guliyev, Jak Ali Harvey, Yiğitcan Hekimoğlu, Emre Zafer Barnes, Aykut Ay ve İzzet Safer yer aldı.
Seçme yarışına cumartesi günü çıkacak olan Ay-yıldızlı ekip, ilk aşamayı sorun yaşamadan aşıp, finale kalmayı; ardından da finalde Jamaika, ABD, Britanya gibi güçlü rakiplerin arasından sıyrılıp madalya almayı hedefleyecek. Millilerimiz, cumartesi gününe kadar dört antrenman daha gerçekleştirecek. (BSHA)