Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerinde Adaylar Belirlendi

Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerinde Adaylar Belirlendi

Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, bu yıl halk oylamasına sunulacak adayların belirlenmesi için Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları bir araya geldi.

A+A-

P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette iş birliğiyle gerçekleştirilen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, bu yıl halk oylamasına sunulacak adayların belirlenmesi için Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları 21 Aralık Perşembe günü bir araya geldi.

Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ve P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Jüri Toplantısı’na katılan ve aralarında TMOK Başkanı ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TFF Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Mustafa Denizli ve Cüneyt Çakır gibi isimlerin de yer aldığı 50 kişilik jüri, belirlenen ön adaylar arasından toplam 8 kategoride 81 sporcu, antrenör, spor adamı ve 8 takım adayını halk oylamasına sunulmak üzere belirledi.

Buna göre 8 kategoride verilecek ödüllere aday olan isimler ve takımlar Milliyet Gazetesi’nde halka duyurularak oylamaya açılacak. Oylama Ocak ayından itibaren Milliyet Gazetesi ve yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden yapılabilecek.

Yıldırım Demirören: “Zor bir yarış ve zor bir seçim olacağını tahmin ediyorum. ”

"Uzun yıllardır Milliyet adıyla onurla, gururla, heyecanla yaptığımız, son üç senedir de dünya markası Gillette ile beraber düzenlediğimiz Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerinin 64.'sü için bugün ilk adımı atmış bulunuyoruz. Çok adayımız var, çok takım ve oyuncularımız var. Zor bir yarış ve zor bir seçim olacağını tahmin ediyorum. Ödül töreninde yeniden bir arada olmak dileğiyle katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Tankut Turnaoğlu: “Spora ve sporcuya destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu yıl hedefimiz 3 milyon oy”

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise yaptığı açıklamada 64 yıldır aralıksız düzenlenen, saygınlığı ve güvenilirliğiyle Türk spor tarihinin en önemli organizasyonlarından biri olan Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Sporun Gillette markası için hem Türkiye’de, hem de dünya çapında vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyleyen Turnaoğlu, “Gençlerin spor ile iç içe, sağlık ve özgüven ile büyümelerini önemseyen bir marka olarak, Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri ile geçen yıl olduğu gibi bu sene de sporu ve sporcuları desteklemekten dolayı gurur duyuyoruz. Spora yaptığımız yatırımların böyle prestijli bir organizasyonla devam etmesinin her iki markaya da katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu sene 3 milyon sporseverin oyuna ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Tayfun Bayındır: “Gillette gibi dünyanın en büyük markalarından biriyle yolumuza devam etmekten dolayı çok mutluyuz.

Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ise geçtiğimiz yıl rekor sayıda kişiye ulaştıklarını belirterek, "Gillette gibi dünyanın en büyük markalarından biriyle yolumuza devam etmekten dolayı çok mutluyuz. Gillette'e bir kez daha verdiği destekten ötürü teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler