Minecraft kullanıcı sayısını açıkladı

Minecraft kullanıcı sayısını açıkladı

Çocukların tercih ettiği oyunlar arasında popülerliğini sürekli artırarak 1 numaraya yerleşen Minecraft, oyun satış rakamlarını ve kullanıcı sayısını açıkladı.

A+A-

Oyun dünyasının efsane isimlerinden olan Minecraft, oyun severlerin enlerinden biri olmaya devam ediyor. Satış rakamları açıklanan Minecraft, bu durumu rakamlarla da somutlaştırmış oldu. Microsoft tarafından açıklanan satış rakamlarına bakıldığında çıkarılan sonuç, yapımın her geçen gün kitlesini biraz daha genişlettiğini gösterdi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, yapım dünya genelinde 122 milyon adet orijinal kopya sattı. Bununla beraber verilen bilgiler arasında oyunun aylık 55 milyon aylık oyuncusu bulunduğu da belirtiliyor. Tüm platformlarda yayınlanan Minecraft'ın, resmi istatistiklere göre, PC ve Mac sürümlerinin 22,5 milyon civarında satış rakamını yakaladığı belirtiliyor..

PC ve Mac için olan satış istatistiği, güncel olarak kontrol ediliyor. Hemen her platformda oynanabilen Minecraft'ın, Nintendo Switch için de yakın zamanda sürümü çıkacak. Nintendo Switch için gerçekleşecek olan çıkıştan sonra, satış rakamlarının daha da artması bekleniyor.