Minik dansçılara büyük alkış

Minik dansçılara büyük alkış

Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlediği yıl sonu etkinlikleri birbirinden renkli gösterilerle devam ediyor.

A+A-

Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlediği yıl sonu etkinlikleri birbirinden renkli gösterilerle devam ediyor.

Etkinlikler çerçevesinde ASEV dans grupları tarafından hazırlanan ‘Dans Gecesi’ Aliağalı dans severleri bir araya getirdi. Latin ve Halk Dansları bölümlerinde eğitim gören kursiyerler, Aliağalılara unutulmaz bir dans gecesi yaşattı.Aliağalıların akın ettiği dans şölenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, eşi Özlem Acar ile birlikte katıldı.

ASEV DANSÇILARINDAN GÖRSEL ŞOV

Açıkhava Tiyatrosunda farklı yaş gruplarından 184 kursiyerin sahne aldığı gecede kursiyerler, Türkiye’nin farklı yörelerinden sundukları halk oyunlarının yanı sıra modern dans gösterileriyle de izleyenlere görsel bir şov sundu. Programın ilk bölümünde sahneye çıkan minik dansçılar profesyonel dansçıları aratmadı. Minik dansçıların modern bale, salsa, tango, chacha ve Rock’andRoll gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

GENÇ DANSÇILAR GECEYE DAMGA VURDU

Minik dansçıların ardından sahneye çıkan genç dansçılar yaptıkları birbirinden farklı dans koreografileriyle geceye damga vurdu. Müziğin ritmine kendini kaptıran izleyiciler çoğu zaman sahnedeki genç dansçılarla birlikte ritim tuttu.

AÇIKHAVADA BAYRAK ŞOV

Programın son bölümünde ellerinde Türk Bayraklarıyla sahneye çıkan kursiyerler ve Başkan Serkan Acar, Haluk Levent’in seslendirdiği İzmir Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi. Programın ardındankursiyerler Başkan Serkan Acar ile birlikte fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Binlerce kişi önünde dans etmenin heyecan verici olduğunu belirten ASEV dans eğitmeni Berkan Beşçınar, “Latin dansları grubu olarak bu geceye kısa bir süre içerisinde hazırlandık. Seyircilerimize Latin danslarından örnekler sunduk. Bu akşam oldukça kalabalık bir seyirci kitlesi vardı. Çok güzel bir gece olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.