Minik Denizaltı Drone İle istediğiniz balığı tutun

Minik Denizaltı Drone İle istediğiniz balığı tutun

Deniz altı dronesi olarak tanımlanan araçla balık meraklıları istedikleri balığı yakalayabilecek.

A+A-

Balık tutma meraklıları için geliştirilen yeni bir su altı insansız minik araç, oltanın ucundaki yemi balığın ayağına kadar götürüyor. Deniz altı dronesi olarak tanımlanan araçla balık meraklıları istedikleri balığı yakalayabilecek.

PowerRay adlı su altı dronesi, denizin altında gözünüz olması amacıyla tasarlandı. Drone'lerin deniz altı versiyonu olarak tanımlanan aracı kullanarak, hangi balığı yakalamak istediğinizi siz seçebilecek ve oltanın ucundaki yemi istediğiniz balığın önüne götürebileceksiniz.

AMATÖR BALIKÇILAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Teknolojide yaşanan gelişmeler amatör balıkçılık sektöründe de devam ediyor. Son dönemde yapılan teknolojik atılımlara bir yenisi daha eklendi. İnsansız araçlar da büyük ölçüde günlük yaşamımıza dahil oluyor. İnsansız hava araçları ve otomobiller gibi çok sayıda insansız araç bulunuyor. Girişimciler şimdi de denizin altında gözleriniz olma görevini yürütecek insansız denizaltı drone'yi üretti.

Uzaktan kontrol edilen deniz altı drone, denizin derinliklerine sizleri götürecek ve yeni keşifler yapmanızı sağlayacak.

CİHAZDA SONAR DA VAR

Drone üzerinde bulunan Sonar cihazıyla balıkların yerini bulan yeni araç, istenilmesi halinde olta ile birlikte su altında gezerek, sonarla tespit ettiği balıklara yemi götürüp, balık tutma oranını oldukça yüksek konumlara taşıyor.

Teknolojiseverler ile amatör balıkçılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan yeni minik su altı aracı, hem telefon ve tabletle hem de kendi kumandası ile kontrol ediliyor. Üzerindeki kamera ile 100 derecelik açılarda çekimler yapma özelliğine sahip olan su altı aracı, 12 megapiksel kamerası yardımıyla 4K kalitesinde video kaydı yaparak fotoğraf çekiyor ve kayıt altına alabiliyor.

FİYATI 6 İLE 8 BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

Amerika Birleşik Devletleri'nin San Francisco şehrinde tanıtımı yapılan PowerRay adlı insansız deniz altı aracı, firma tarafından hazırlanan VR gözlüğüyla denizin altında yolculuk hissi yaşamanızı da sağlıyor.

Deniz altı aracı, üstünde bulunan aksesuarlara göre 6 bin lira ile 8 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak. Cihazın tam olarak hangi tarihte satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak kısa sürede satışa sunulacağı belirtiliyor.