Moto Z Play'e Android 7.1.1 güncellemesi geliyor

Moto Z Play'e Android 7.1.1 güncellemesi geliyor

Motorola'nın amiral gemisi modeli için yapılan açıklama ile telefonun Android 7.1.1 güncellemesini kesin bir şekilde alacağını doğruladı.

A+A-

Google hali hazırda en yeni Android sürümü olan Android 7.1.1 geliştirmelerine devam ediyor. Üretici firmalar ise telefonlarını bu sürüme destekler hale getirme uğraşındalar ve arayüzleri ile entegre etme çabasındalar. Hala birçok akıllı telefon Android Nougat güncellemesi almamışken, destekleyen telefonlar arasına Moto Z Play cihazıda girmiş durumda. Motorola'nın amiral gemisi modeli için yapılan açıklama ile telefonun Android 7.1.1 güncellemesini kesin bir şekilde alacağını doğruladı. Güncellemenin verilme tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmazken, gelecek olan güncellemeyle beraber olacak iyileştirmeler ve yenilikler hakkında bazı bilgiler belirtiliyor.

Motorolanın amiral gemisi modeli olan Moto Z serisinin daha uygun fiyatlı bir versiyonu olarak piyasaya giren Z Play modeli geçtiğimiz yıl duyurusu gerçekleştirilmişti. Lenovo ve Motorola iş birliği ile geliştirilen ve Moto Mods isimli aksesuarları ile dikkat çeken cihaz, kutu içerisinden Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile çıkıyordu. Geçtiğimiz ay Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuştu ve yeni gelen bilgilere göre tıpkı amiral gemisi modeli gibi Z Play serisininde Nougat serisinin devam edeceği belirtildi.

Moto Z Play modeli 7.1.1 Nougat güncellemesi ile beraber bazı ilginç özelliklere de sahip olacak. Pixel Launcher arayüzüne sahip olan cihaza 3D Touch benzeri uygulama kısayolları özelliği gelecek. Parmak izi hareket, Mavi ışık modu gibi özelliklerin geleceği model güncelleme ile Daydream VR desteklemesine de başlayacak.