Mount Blade Bannerlord

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasına girmiş olan seri, Mount & Blade’in yeni oyunu, Bannerlord’dan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ki görüntüler bir kuşatma savaşından alınmış.

Yeni yayımlanan bu kuşatma savaşını, kaleyi savunanların gözünden görüyoruz. İlk göze çarpan yenilik ise, oyuncuların, savaş öncesinde bir strateji ekranında kale surlarının üzerine mancınık vb. gibi savunma silahları kurabiliyor olmasıydı.

Savaş başladıktan sonra gördüğümüz yapay zeka hareketleri, önceki oyunlara kıyasla gözle görülecek seviyede gelişmiş. Ayrıca vuruş hissi de önemli seviyede gelişmiş durumda. Bunların haricinde kale savunmasına gelen yeniliklerden bir diğeri de, kalenin kapısına dayanmış düşmanlarınızın tepesine büyük taşlar atabiliyor olmanız. Belki de oyunun tamamlanmış versiyonunda, üstlerine kızgın yağ bile dökebileceğiz. Tabii ki bu gerçekçiliği artırmak için eklenmiş mekanikler, kale almayı kat be kat zorlaştırıyor olsa da oyundan alacağımız keyif de aynı oranda artacaktır.

Ayrıca askerleri kumanda etme mekanikleri de geliştirilmiş. Artık belli grupları, daha rahat ve kesin bir şekilde kumanda edip, savaş meydanında istediğiniz gibi pozisyon aldırabiliyorsunuz. Bu konuda da yapay zekadaki gelişim göze çarpıyor.

Şimdilik kesin bir bilgimiz olmasa da, Mount & Blade II: Bannerlord, 2016 yılı içerisinde beta testi kapılarını aralayacak diye tahmin ediyoruz.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 14:12
Benzer Videolar