Mücevher sektörü istanbul’da buluştu

Mücevher sektörü istanbul’da buluştu

Istanbul Jewelry Show dünyanın dört bir yanından mücevher sektörü temsilcilerini İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirdi. 10 ülkeden 800 firma ve markanın fuara özel hazırladığı ürün ve hizmetler, sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu

A+A-

7-10 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021, dünyanın dört bir yanından mücevher sektörü temsilcilerini İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirdi. 10 ülkeden 800 firma ve markanın fuara özel hazırladığı ürün ve hizmetler, sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu. 

Fuar döneminde verilen siparişler ve yeni iş anlaşmaları, başta Türkiye mücevher ihracatı olmak üzere dünya mücevher ticaretine olumlu katkı sağladı. Ekim 2019’da düzenlenen fuara göre, %14 ziyaretçi artışı sağlanırken, fuara gelen ziyaretçilerin %43’ünü 127 ülkeden gelen alıcılar oluşturdu.

Fuar, dünya çapındaki ilgisini giderek arttırıyor

Ekim 2019’da düzenlenen fuara göre Istanbul Jewelry Show-Ekim 2021 fuarı, ziyaretçi sayısında %14’lük artış yakaladı. Yine Ekim 2019 fuarına göre Ekim 2021 fuarı; Avrupa’dan gelen ziyaretçi sayısında %45, Rusya ve BDT ülkelerinden gelen ziyaretçilerde %43, Amerika’nın da dahil olduğu Kuzey Amerika’dan %37 ve Ortadoğu ülkelerinden gelen ziyaretçiler de ise %10’luk artış yakaladı.

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “50. fuarımızın başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz”

Cengiz: “1986’dan beri düzenlendiğimiz Istanbul Jewelry Show’un hem 50. Kez düzenleme başarısına ulaşmamız hem de 50. fuarımızda bugüne kadar Ekim fuarlarımızdaki en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmamız bir gurur kaynağı. Sektörün büyümesine paralel olarak büyüyen fuarımız, yıllardır dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alıyor. Başta Türkiye olmak üzere dünya mücevher sektörü için tercih edilen bir organizasyon olmaya devam etmesini ve gelecek yıllarda da hem katılımcı hem de ziyaretçi sayılarımızda artışın devam edeceğini öngörüyoruz” dedi. Sözlerine şu şekilde devam eden Şermin Cengiz: “Fuarlar, organize edildiği sektörler için en kritik noktalardır. Fuarlarda yapılan iş anlaşmaları, veriler siparişler ve yeni sektör profesyonelleri ile tanışılarak, yeni pazarlarda iş yapılabilme imkânı ancak fuarlarda gerçekleşebiliyor. Ekim 2021 fuarımızda yapılan tüm görüşmeler başta Türkiye olmak üzere tüm dünya mücevher sektörü ticaretinin hızlanmasına olanak sağlayacaktır.”