Müezzinoğlu'ndan İşsizlik oranlarının düşürülmesi için seferberlik çağrısı

Müezzinoğlu'ndan İşsizlik oranlarının düşürülmesi için seferberlik çağrısı

İşsizlik oranlarının düşürülmesi için başlatılan seferberliğin etkisini gösterdiğini söyleyen Müezzinoğlu 2017 verileri ile oranların düşeceğini söyledi.

A+A-

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu işsizliğin %10’lara düşeceğini söyledi. İşsizlik oranlarının düşürülmesi için başlatılan seferberliğin etkisini gösterdiğini söyleyen Müezzinoğlu 2017 verileri ile oranların düşeceğini söyledi.

YILSONU HEDEFİ YÜZDE 10

Yıl sonu işsizlik oranının %10’un altı olduğunu belirten Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Yılsonu hedef yüzde 10. Ama Cumhurbaşkanımızın verdiği bu büyük destekle inanıyorum ki işsizlik rakamları 2017 Aralık sonu yüzde 10'un altına inecek" dediği açıklamasında hedefin %10 olduğuna vurgu yaptı.

CIMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

İşsizlik oranlarının düşürülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan seferberliğin meyvelerinin geldiğine değinen Müezzinoğlu Anadolu’dan seferberliğe ciddi destekler verildiğini belirtti.

Sivil Toplum Kuruluşlarından destekler geliyor

İşsizlik oranının düşürülmesi için başlatılan seferberliğe yurdun her tarafından küçük büyük destekler gelmeye başladı. TOBB Genç Girişimciler Güneydoğu Bölge Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, konu ile ilgili olarak Gaziantep'te %10 oranında istihdam artışı olduğunu ayrıca 7 ili içine alan bölgede % 5 civarında istihdam artışı olacağı bilgisini verdi.

MERSİNDE İŞ ADAMLARI DESTEK VERİYOR

Mersin Valisi Özdemir Çakacak da, Mersinde bulunan işadamlarının desteği ile istihdama sağlama konusuna destek vereceklerini belirtti. Vali Çakacak, "Mersin olarak özel iş yerlerinde istihdam edilen personelin üzerine en az yüzde 5 istihdam sağlayacağız" dediği açıklama ile bölgedeki iş yerlerine yeni işçi alımlarının olacağının altını çizdi.