Naci Ağbal: Beyanname süresi uzatıldı

Naci Ağbal: Beyanname süresi uzatıldı

Sisteme bağlanmakta zorluk çeken 3 milyon mükellefe beyanname vermeleri için ek süre verildi.

A+A-

Sisteme bağlanmakta zorluk çeken 3 milyon mükellefe beyanname vermeleri için ek süre verildi. 3 milyona yakın vergi mükellefi sisteme girmekte zorluk yaşadıkları için vermeleri gereken beyannameleri zamanında sistem üzerinde oluşturamadılar. Bu nedenle de zamanında beyanname veremedikleri için cezalı duruma düşmeleri muhtemel olan bu kişilere ek süre verildi.

28 Şubattan 6 Marta uzatıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, başvuru süresinin 28 Şubat'tan 6 Mart'a uzatıldığını açıkladı.

Yıllık cirosu 10 milyon lirayı bulan şirketlerin Maliye Bakanlığına on-line verdikleri e-defter kayıtları, 296 no'lu alt hesabın tanımlanmaması nedeniyle sıkıntıya yol açtı. Piyasada 3 milyon kadar mükellefin sisteme girişinde sorun çıkması üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal, başvuru süresi 28 Şubat'ta sona eren uygulamaya el koydu.

6 Mart’a kadar süre uzatıldı

Konu ile ilgili açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, 6 Mart'a kadar sürenin uzatıldığını belirtti.

Maliye Bakanlığı'nın yurt içi ve yurt dışındaki Türk vatandaşlarının mal varlıklarını Türkiye'ye getirmelerini kolaylaştırmak için hayata geçirdiği Varlık Barışı Düzenlemesi tebliğinde yer alan 296 No'lu alt hesabı, yıllık cirosu 10 milyon lirayı geçen şirketler de elektronik defter (e-defter) olarak kullanıyor.