NBA yeni sezonu Philadelphia 76ers, Boston Celtics maçıyla açıyor

NBA yeni sezonu Philadelphia 76ers, Boston Celtics maçıyla açıyor

NBA ve Anschutz Entertainment Group (AEG), NBA Londra 2018’i duyurdu. Philadelphia 76ers ve Boston Celtics normal sezon maçı için 11 Ocak Perşembe günü O2 Arena’da karşı karşıya gelecek.

A+A-

Philadelphia 76ers’ın mevcut kadrosunda 2016-17 sezonu NBA Birinci Çaylak Takımı üyelerinden, sayı ve ribauntta tüm çaylakları geride bırakan Joel Embiid (Kamerun) ile 2016-17 sezonunda iki kez Doğu Konferansı’nda Ayın Çaylağı seçilen Dario Šarić (Hırvatistan) ve sırasıyla 2016 ve 2017’de genel oyuncu seçimlerinin 1 numarası olan Ben Simmons (Avustralya) ve Markelle Fultz (ABD) yer alıyor.

Celtics’in kadrosunda ise iki kez NBA All-Star kadrosunda yer alan ve geçen sezon maç başına 28.9 sayıyla kariyerinin en yüksek seviyesine ulaşarak takımına liderlik eden Isaiah Thomas (ABD), 2017 NBA All-Star takımında yer alan Gordon Hayward (ABD) ve dört kez NBA All-Star takımına giren ve geçen sezon ribauntlarda takımının lideri olan Al Horford (Dominik Cumhuriyeti) bulunuyor.

Karşılaşma, ligin Londra’da oynanan sekizinci normal sezon maçı ve 2007’de Minnesota Timberwolves’a karşı sezon öncesi bir maç yapan Celtics’in başkentteki ikinci maçı olacak. 76ers ekibi İngiltere’de ikinci, Londra’daki ilk maçlarına çıkacak. Ekip, daha önce 2013’te Manchester’da Oklahoma City Thunder’la sezon öncesi maçta karşı karşıya gelmişti.

Londra’da O2 Arena’da gerçekleşecek maç öncesi yöneticiler ve oyunculardan ilk yorumlar da geldi;

NBA Başkanı Adam Silver: “Her yıl gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler Avrupa’daki basketbol tutkunlarını bir araya getirerek NBA tutkusunu paylaşmaları için bir fırsat yaratıyor. Philadelphia 76ers ve Boston Celtics karşılaşması Londra’da bu atmosferi oluşturan 16’ncı maçımız olacak.”

NBA EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sorumlu Müdür Benjamin Morel: “Londra’da NBA maçlarına ev sahipliği yapma konusundaki köklü geleneğimiz, bu sporun hem İngiltere’deki hem de Avrupa’dan gelen taraftarlar arasındaki popülerliğini gerçekten etkiliyor. Biz de ligimizin heyecanını, atletikliğini ve inanılmaz rekabetini gerçekten özgün bir atmosferde sergilemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan: “NBA’in, artık köklü ve merakla beklenen bir organizasyonla dünyanın en iyi basketbolunu güzel şehrimize getirmesinden dolayı sevinçliyim. Londralıların, Philadelphia 76ers ve Boston Celtics’i dünyaca ünlü O2 salonumuzda yakından görmekten heyecan duyacağını biliyorum. İngiltere, Avrupa ve tüm dünyadan ziyaretçileri ağırlamayı ve onlara Londra’nın açık olduğunu göstermeyi dört gözle bekliyorum.”

AEG Sports Europe Başkan Yardımcısı Yanni Andreopoulos: “Londra’da heyecan verici bir NBA maçına daha ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu etkinlik, O2’nin en iyi spor müsabakaları, sıra dışı müzik ve eğlence içeriklerini ağırlama konusundaki ününü daha da sağlamlaştıran bir mihenk taşıdır. Boston Celtics ve Philadelphia 76ers ekiplerini ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Bu eminim ki inanılmaz bir maç olacak.”

Philadelphia 76ers orta saha oyuncusu Joel Embiid: “Londra’yı bu yaz ilk kez ziyaret ettim ve Philadelphia 76ers ile bu şehre tekrar gitmeyi dört gözle bekliyorum. Biz genç ve aç bir takımız ve Ocak ayında taraftarlara heyecanlı bir maç izleteceğiz.”

Boston Celtics oyun kurucusu Isaiah Thomas: “Takımımız ve tüm Celtics organizasyonu adına Londra’daki sadık taraftarlarımızın huzurunda maça çıkmak çok heyecan verici. NBA Londra 2018 Maçı’nda onlarla bir araya gelmek ve bu sırada yeni taraftarlar kazanmak için sabırsızlanıyorum.”

NBA Londra 2018 maçında, çeşitli interaktif taraftar etkinlikleri, NBA Cares topluluğunun sosyal sorumluluk faaliyetleri ve Jr. NBA basketbol programı ile NBA deneyimi de taraftarla buluşacak.

Maç BT Sport kanalı, EMEA’daki NBA yayın ortakları ve NBA LEAGUE PASS International’dan canlı yayınlanacak