Neslihan Yeldan:Kiraz Mevsimi İtalya'yı yıktı geçti

Neslihan Yeldan:Kiraz Mevsimi İtalya'yı yıktı geçti

Kiraz Mevsimi dizisinin İtalya’da çok ilgi gördüğünü anlatan Yeldan, “Dizi İtalya’yı yıktı, geçti. İtalyan fanlardan mesaj almadığımız gün yok. Bu kadar ilgi görmesi bizi de çok şaşırttı.

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Neslihan Yeldan’ı konuk etti. Yeldan, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve projelerinden bahsetti.

“Bir Demet Tiyatro’ bütün ekibi Türkiye’ye tanıtan bir proje oldu”

“Bir Demet Tiyatro”da canlandırdığı “Füreya” karakteriyle hafızalara kazınan Yeldan, oyunculuk kariyerinde “Bir Demet Tiyatro”nun ayrı bir yeri olduğunu anlatarak sohbete başladı. Birçok değerli isimle çalıştığını dile getiren Yeldan, “Bir Demet Tiyatro”, bütün ekibi Türkiye’ye tanıtan bir proje oldu” dedi.

“Ankara’da üniversiteye gitmemem oyuncu olmamı sağladı”

Üniversiteyi Ankara’da kazanmasına rağmen ailesi tarafından gönderilmediğini belirten Yeldan, bu kararın aslında oyunculuk hayatında çok etkili olduğunu anlattı. Ünlü oyuncu, “Bir yıl sonraki sınava kadar bu dönemi oyunculukla değerlendirmeye karar verdim ve konservatuar sınavını kazandım. Ankara’da üniversiteye gitmemem oyuncu olmamı sağladı” dedi.

“Senem’ karakteriyle flört ediyorum”

Kuzey Güney, Kiraz Mevsimi, Arkadaşlar İyidir gibi pek çok dizide izleme fırsatı bulduğumuz oyuncu, son dönemde Star TV’deki “İstanbullu Gelin” dizisinde canlandırdığı “Senem” karakterini anlattı. Yeldan, “Senem’i hayatıma sokmaya çalışıyorum ve o karakterle flört ediyorum” dedi. Yeldan ayrıca, çekimlerin çok keyifli geçtiğini ve oyuncu kadrosunun çok iyi anlaştığını da sözlerine ekledi.

“Ses getirecek bir sinema projesinde rol almak çok isterim”

Malatya Film Festivali’nde “Karınca Kapanı” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülen oyuncu, Türk Sineması’yla ilgili “Gerçekten çok başarılı oyuncularımız var. Uluslararası arenada ses getirecek çok başarılı işler var. Ben de ses getirecek, herkesin konuştuğu bir projede rol almak çok isterim” dedi.

“Tiyatro dünyasında çok konuşulan bir oyun ortaya çıktı”

Craft Tiyatro’nun “Yen” oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkan oyuncu, “Teksti ilk okuduğum zaman ‘Bunun altından nasıl kalkacağım?’ dedim. Ama iyi ki cesaret edip girmişim. Tiyatro dünyasında çok konuşulan bir oyun ortaya çıktı” dedi. AyrıcaYeldan, “Oyun, bir dram, ama seyirciyi güldürmeyi de başaran bir hikayesi var” dedi.

“Yıldız Kenter benim hamuruma şekil veren kişidir”

Tiyatroya ilk başladığı yıllarda Yıldız Kenter’in öğrencisi olduğunu ve ondan çok korktuğunu anlatan Yeldan, “Hem oynadığım tiyatrolarda hem de konservatuarda çok değerli hocalarla çalıştım. Münir Özkul, Ferhan Şensoy, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ gibi usta oyunculardan çok şey öğrendim. Ama Yıldız Kenter benim hamuruma şekil veren kişidir. Disiplinli ve sert bir hoca olduğu için ondan çok korkardık. Geçen gün onu ziyaret ettiğimde ‘Hocam keşke okula devam edebilsek. Bir oyun çıkarsak ve yönetmenim siz olsanız’ dedim. O da ‘Hadi gel, tiyatro yapalım’ diye yanıt verdi” dedi.

“Kiraz Mevsimi İtalya’yı yıktı geçti”

Kiraz Mevsimi dizisinin İtalya’da çok ilgi gördüğünü anlatan Yeldan, “Dizi İtalya’yı yıktı, geçti. İtalyan fanlardan mesaj almadığımız gün yok. Bu kadar ilgi görmesi bizi de çok şaşırttı. Avrupa’nın ortasında böyle bir başarı elde etmek çok gurur verici. Ben de orada gidip bir şeyler yapmak çok isterim” dedi.