Nigel Kennedy Uluslararası İzmir Festivali'nde

Nigel Kennedy Uluslararası İzmir Festivali'nde

Nigel Kennedy, hayallerini gerçekleştirdiği projesi ile 31. Uluslararası İzmir Festivali’nde.

A+A-

Tüm zamanların en çok satan keman sanatçısı Nigel Kennedy, hayallerini gerçekleştirdiği projesi ile 31. Uluslararası İzmir Festivali’nde. Klasik kemanın efsane ismi Kennedy, 15 Haziran 2017 Perşembe günü saat 21.00’de AASSM Konser Salonunda, idolü Jimi Hendrix’in ölümsüz eserlerini yorumlayacak.

Virtüöz tekniği, benzersiz yeteneği ve kitlesel çekiciliği ile hem klasik hem de çağdaş repertuara taze perspektifler kazandıran Nigel Kennedy, parlak kariyeri boyunca sayısız müzisyenle ortak çalışmalar yaptı, klasik, caz, klezmer, rock ve daha pek çok türü kapsayan bir repertuvar keşfetti. Yalnızca klasik müzik dünyasında iz bırakan bir isim olmakla kalmayan Kennedy, “her zaman onun müziğine dönüyorum” dediği efsanevi rock gitaristi Jimi Hendrix’in eserlerini ona övgü niteliğinde yeniden yorumladı.

Nigel Kennedy müzik dünyasında çığır açan bu çalışmasıyla İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 31. Uluslararası İzmir Festivali’nde klasik ve rock severleri buluşturmaya geliyor. Petkim’in program sponsorluğunda yapılacak konserde Kennedy’e gitarist Doug Boyle, 18 yaşındaki gitar dehası Julian Buschberger ile Avrupa’nın ritim ilahları Tomasz Kupiec ve Adam Czerwinski eşlik edecek. Konserin biletleri Biletix’ten alınabilir.