Nihal yalçın "Müzikal yapmak çok isterim"

Nihal yalçın "Müzikal yapmak çok isterim"

Nihal yalçın:oynadığım karaktere inancım azaldığı için yalan dünya’dan ayrıldım

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Nihal Yalçın’ı konuk etti. Yalçın, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatını ve yeni projelerini anlattı.

“Hiç estetiğim olmadığı için o rolleri bana uygun görüyorlar”

Nihal Yalçın, Yavuz Turgul’un yazıp yönettiği ve Şener Şen, Tilbe Saran, Rutkay Aziz gibi birbirinden kıymetli oyuncularla birlikte rol aldığı son zamanların en çok konuşulan filmi “Yol Ayrımı”nı anlatarak sohbete başladı.

Ünlü oyuncu, filmde canlandırdığı “Emine” karakterine uygun görülmesinin nedenini “Özellikle bağımsız sinemada beni acı çekmiş, yıpranmış kadın rollerinde oynatıyorlar. Sanırım hiç estetiğim olmadığı için ve yapabileceğimi düşündükleri için o rolleri bana uygun görüyorlar” sözleriyle anlattı.

Seyirci, ‘Nahide’ karakterinin gerçekliğini sorguladı”

Berlin Kaplanı, Kurtuluş Son Durak, Yeraltı ve Araf gibi pek çok filmde sinemaseverlerin karşısına çıkan oyuncu, kendisinin asıl “Nahide Ekengil” karakteriyle birlikte tanındığını söyledi. Yalçın, “Nahide karakteri çok absürt ve inandırıcılıktan uzak bir karakter. Ama insanların, Nahide’nin gerçekliğini sorgulaması benim bu rolü çok inanarak ve sahiplenerek oynamamdan kaynaklanıyor. Ben oynadığım karakterlerde duyguyu doğru bir şekilde verdiğimi düşünüyorum. Benim için kıymetli olan da o” dedi.

“Yalan Dünya’ dizisinden oynadığım karaktere inancım azaldığı için ayrıldım”

Onur Ünlü’nün yönetmenliğini üstlendiği “Beş Kardeş” dizisinin ardından iki sene mola verdiğini söyleyen oyuncu, “Yalan Dünya” dizisinden de oynadığı karaktere inancı azaldığı için ayrıldığını belirtti. Yalçın, “Ara verdiğim süreç bana çok iyi geldi. Daha çok film seyrettim, kitap okudum. Televizyonda artık inandığım ve mutlu olabileceğim bir iş yapmak istiyorum” dedi.

“Antabus, hayatı erkekler tarafından zindana çevirilen bir kadının hikayesini anlatıyor”

üç sezondur devam eden ve tek kişilik oyunu “Antabus”un, Leyla Taşçı karakterinin hayata dair yaşadığı zorlukları anlattığını söyledi. Yalçın, “16 yaşında İstanbul’a gelen, etrafındaki neredeyse bütün erkekler tarafından hayatı zindana çevrilen ve artık çıkış yolu arayan bir kadının 10 senelik sürecini anlattığımız bir oyun. Kara komedi gibi... Çok güncel ve gerçek bir hikaye” dedi.

“Gelen seyirciyle oyunun bütün enerjisi değişiyor”

Tek kişilik performans sergilediği oyunda ilk zamanlar tedirgin olduğunu, daha sonradansa alıştığını söyleyen oyuncu, “Her oyunda yeniden bir şey keşfediyorum. Gelen seyirciyle oyunun bütün enerjisi değişiyor” dedi.

Ünlü oyuncu, yaşadığı bir anısını da dinleyicilerle paylaştı. Sahnedeyken elektriklerin kesildiğini ve seyirciye “Ben oyunu durdurmak zorundayım” dediğini anlatan Yalçın, “İlk başta bana inanmadılar ve oyuna devam ettiğimi sandılar. Daha sonra ‘Lütfen, devam et’ diyerek hepsi telefonlarının ışığını bana döndürdü” dedi.

“Müzikal yapmak çok isterim”

Oyunculuğunun yanısıra söylediği şarkılarla da gündeme gelen ve beğeni toplayan ünlü oyuncu, müzikal yapma hayali olduğunu da söyledi.

Talk show programı yapmak istediğini, ama zor olduğunu söyleyen oyuncu, “Ben gelen konuklara iki saat boyunca soru sormak istemiyorum. Eğer birine ‘Bu şarkıyı söylemeye utanmadın mı?’ diye sorabileceksem yapayım. Ama insanlar eleştiri kabul edemiyor. Aslında eleştirinin hepimizi bir yere getirebileceğini düşünüyorum” dedi.