Nintendo yeni el konsolu 2DS XL'ı duyurdu

Nintendo yeni el konsolu 2DS XL'ı duyurdu

Nintendo, Switch'in ardından şimdi de yeni el konsolu 2DS XL'i duyurdu.

A+A-

Nintendo, Switch'in ardından şimdi de yeni el konsolu 2DS XL'i duyurdu. Yeni el konsolu, 2DS'e oranla büyük geliştirmeler ile birlikte geliyor ve direkt olarak 2DS'in devamı niteliğinde hazırlanıyor. Hatta konsolun 3DS'ten de daha iyi olduğunu ama 3D ekran sahibi olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

Hakkında bugüne dek hiçbir dedikodu duyulmayan 2DS XL, 2DS'e göre çok daha hızlı bir işlemciye sahip. 3DS'in yükseltilmiş sürümü demek de mümkün çünkü tasarımı direkt olarak 3DS ile aynı hatlarla hazırlanmış.

Ekran boyutu da 2DS'ten büyük olsa da 3DS ile aynı tutulmuş ama tekrar hatırlatalım, isminden de anlaşılabileceği üzere 2DS XL üç boyutlu bir el konsolu değil. Bunların dışında çok sevilen ve 2DS'te bulunmayan C-Stick de artık 2DS XL'e eklenmiş durumda. Ayrıca konsol üç boyutlu olmadığı için 3DS oyunlarını da üç boyut efekti olmadan çalıştırabiliyor.

Bunların dışında konsolun 3DS için piyasaya sürülen tüm oyunlarla birlikte Nintendo DS'e de geri uyumluluk desteği veriyor. Yani Nintendo DS oyunları da 2DS XL ile oynanabilecek.

Konsolun piyasaya sürülmesi ise 28 Temmuz tarihini bulacak. Japonya'da tüm dünyaya oranla çok daha erken piyasaya sürüleceği açıklanan cihazın fiyatı ise 150 Dolar seviyesinde olacak.