Nokia 6.2 tanıtıldı

Nokia 6.2 tanıtıldı

Nokia 6.2, nefes kesici PureDisplay ekranıyla yapay zekâ deneyimini yukarıya taşıyor.

A+A-

HMD Global, Nokia telefonlar ile ilgili geleceğe dönük vizyonunu da açıkladı. Teknoloji ve yenilikçiliğin insanları ileriye taşıması ve fiyatlarla sınırlanmaması gerektiğine inanmayı sürdüren şirket, geleceğe dönük önemi stratejik yatırım alanları belirledi. Bu yatırımlar, Nokia telefonların görüntüleme, güvenlik ve tasarım ile malzeme yenilikçiliği alanlarında daha da kapsamlı bir şekilde farklılaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Yeni ağ teknolojisinin yararlarını daha geniş bir kitleye sunmayı amaçlayan HMD Global, 2020 yılında üst sınıf 5G deneyimini uygun fiyatlarla sunmaya odaklanıyor.

Son iki yılda şirketi güçlü temellere oturttuklarını belirten HMD Global CEO’su Florian Seiche, “Şimdi Nokia telefonlarda yönelik yeni bir aşamaya hazırlanıyoruz ve kaliteli Nokia akıllı telefon deneyimini takipçilerimize sunmaya yönelik stratejik yatırım alanları belirledik. 5G, güvenlik, görüntüleme ve tasarım alanlarına yenilikçilik getirmeye odaklanacağız” dedi. Seiche sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bugün, geleceğin nasıl olacağı hakkında size kısa bir bakış sunmaktan gurur duyuyoruz; yeni Nokia akılı telefonlarımız, orta segmentte çok rağbet gören oyun deneyimini bir kez daha yukarıya taşıyor.”

Nokia telefonlarda orta sınıf portföyü iki yeni Android™ akıllı telefonla genişliyor

Orta sınıfta önemli bir yenileşme hedefleyen HMD Global, bugün yaptığı bir açıklamayla iki yeni Nokia Akıllı telefonu, Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’yi duyurdu. Bu telefonların ikisi de hem görüntüleme hem ekran hem de resim ve video çekme konularında Nokia takipçilerine üst sınıf deneyimleri sunuyor. Üstelik hem Nokia 7.2 hem de Nokia 6.2, ustalık ve malzeme kalitesi bakımından önemli bir sıçramayla, üst sınıf İskandinav tasarımlarını orta sınıfa sunuyor.

HMD Global'in Üst Düzey Ürün Yetkilisi Juho Sarvikas şunları söyledi: “Orta sınıf portföyümüz, takipçilerin beklentilerini aşması sayesinde hep övgü aldı. Hem Nokia 7.2 hem de Nokia 6.2, üstün deneyimleri inanılmaz fiyatlarla sunma felsefemizi daha da ileriye taşıyor. Nokia 7.2’deki ZEISS Optik lensli güçlü 48MP üçlü kamera görüntüleme özelliğinden Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’deki sınıfının en iyisi PureDisplay’e kadar en iyi deneyimleri, takipçilerimiz için ulaşılabilir hale getiriyoruz. Her iki telefon da özel bir iki günlük pil süresiyle geliyor ve İskandinav özellikler taşıyan, yüksek teknolojili malzemelerle elde edilmiş eşsiz tasarımları barındırıyor. Ayrıca, Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’nin Android 10’a hazır olarak sunulması, kullanıcılara giderek daha da geliştirilebilecek bir işletim sistemi deneyimi sağlıyor.”

Nokia 6.2 – nefes kesici ekran ve gelişmiş üçlü kamera

Nokia 6 serisi akıllı telefonlar arasında üçlü kamera ve PureDisplay teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olan Nokia 6.2, takipçilere nefes kesici görsel deneyim ve gelişmiş görüntüleme özelliklerine uygun fiyatlı bir pakette sunuyor. Nokia 6.2, sürekli açık HDR özelliğini yeni bir akıllı telefon sınıfına taşıyor ve adanmış görsel işlemci ile desteklenen PureDisplay teknolojisiyle bir milyar kadar renk tonu sağlıyor. Yapay zekâ özelliklerinin güçlü bir üç sensörlü kamerayla birleştirilmesi sayesinde Nokia 6.2, takipçilerinin detaylı fotoğraflar, bokeh efektli portreler ve daha fazla alanı tek çerçevede buluşturan şaşırtıcı geniş açılı görüntüler çekmesini sağlıyor. Ayrıca, iki günlük pil süresiyle kullanıcıların pil endişesi yaşamadan daha fazlasını yapabilmelerini sağlıyor. Nokia 6.2, İskandinav özelliklerini koruyor, ezeli bir ustalığı son derece gelişmiş materyallerle birleştirerek eşsiz ve pürüzsüz bir kaplama sunuyor.