Nokia'nın yeni akıllı telefon modelleri çıkaracağı kesinleşti

Nokia'nın yeni akıllı telefon modelleri çıkaracağı kesinleşti

Nokia’nın akıllı telefon sektörüne yeni modelleri ile 2017’de katılacağı söylentileri devam ederken, yetkililer tarafından akıllı telefon üretimine yeniden kesin olarak başlanacağı açıklandı.

A+A-

Geçmiş yıllarda cep telefonu sektöründe en büyükler listesinin en üst sırasında yer alan teknoloji devi Nokia son yıllarda mobil sektöründe başarıdan uzak kalmıştı. Yeni nesil cep telefonu üretiminde istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan Nokia önce Microsoft şirketine satılmış daha sonra da Foxconn şirketine devri yapılmıştı. Bir süredir akıllı telefon kullanıcılarının özellikle de Nokia hayranlarının merak ettiği ‘Nokia geri dönecek mi?’ sorusuna kesin yanıt söylentilerin ardından yetkililer tarafından geldi. Nokia’nın akıllı telefon sektöründe gerçekleştireceği geri dönüş için ise 2017 senesi işaret edildi.

Efsane marka Nokia mobil dünyasına geri geliyor

Nokia ve geri dönüşü hakkındaki haberlerin ardından sonunda Nokia hayranlarına müjde verildi ve telefon devi markanın 2017’de tekrar telefon sektörüne yeni modelleri ile katılacağı öğrenildi. 2017 senesinde gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi dahilinde yeni akıllı telefon modellerini tanıtması beklenen Nokia tarafından hala kesin bir tarih verilmedi.

Nokia’dan Android telefonlar ve sanal gerçeklik

Capital Markets Day için kendi firmasının sunumu içerisinde Nokia’nın geri dönüşünü müjdeleyen slyat görüntüleri yer aldı. Android ürünleri kapsamında telefon ve tablet cihazlar ile karşımıza gelmeye hazırlanan Nokia ayrıca önümüzdeki sene sanal gerçeklik çalışmalarına da ağırlık verecek. Ayrıca yine 2017 senesi içerisinde otomotiv, mobil ve tüketici elektroniği gibi farklı sektörlerde patent lisanslama uygulamalarına devam edeceği öğrenilen Nokia, 2018 senesinde ise çalışmalarının sonucu olarak dijital sağlık ve sanal gerçeklik alanlarına yönelecek. Hayranları tarafından özlenen Nokia telefonlarının özellikleri ve yeni modeller için meraklı bekleyiş şimdiden başladı.