Numara değişikliği özelliği WhatsApp'a Geliyor

Numara değişikliği özelliği WhatsApp'a Geliyor

Güncelleme ile Kişilerinize bildirimde bulunmanın yanı sıra, sohbetlerinizi ve grup üyeliklerini kaybetmeden numaranızı değiştirmenize de olanak sağlayacak.

A+A-

Yeni telefon aldığınızda yada telefonunuzu değiştirdiğinizde birçok ayar yapmak zorunda kalıyoruz bu durum bazen çok can sıkabiliyor. Özellikle de telefon numarası değişikliği yapıldığında bu durum gerçekten çekilmez hal alabiliyor. WhatsApp kimlik doğrulaması, yedeklenmiş sohbetler, üyesi olduğunuz gruba tekrar katılmakda bu yorucu işler arasında yer alıyor. WhatsApp kullanıcıların bu sorunları göz önünde bulundurup bu durumları en az kayıpsız olarak geçiş yapmak için yeni bir özelliğini test ediyor.

WhatsApp sürüm 2.17.130, Windows 10 Cihazları için numarasını değiştirdiğinizde tüm kişi listesinin görüldüğü bildirildi. Buna ek olarak gelecek özellikle kullanıcıların sohbet geçmişi ve grup üyeliklerini kaybetmeden numaraları değiştirmesine olanak tanınacak. Kullanıcılar kişi listesinde güncellenmiş olan numarayı kimlerin görüntüleyebileceğinide seçebilecek.

Cep telefon numaralarını değiştirmek isteyenler için yapılan düzeltmenin yanı sıra son zamanlarda canlı konum özelliği de tanıtılmış oldu. Gelecek güncelleme ile Kişilerinize bildirimde bulunmanın yanı sıra, sohbetlerinizi ve grup üyeliklerini kaybetmeden numaranızı değiştirmenize de olanak sağlayacak.

ayrıca kişi listenizdeki güncellenmiş numarayı kime göstereceğinize de karar verebileceksiniz. Numaranızı değiştirdiğiniz zaman telefon listesinde yer alan kişilere "numara değişikliği" uyarısını da hızlı bir şekilde gönderebileceksiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler