Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak: 3 Adam ayrılmadı, hala beraberiz

Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak: 3 Adam ayrılmadı, hala beraberiz

Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak: “acun ılıcalı filmimizde konuk oyuncu!”

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ı konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine 27 Ekim’de vizyona girecek “Yol Arkadaşım” isimli yeni sinema filmlerinden bahsetti.

“Onur’ karakterini Oğuzhan Koç’un gerçek hayatından esinlenerek yazdım. ”

Filmin senaryosunu kaleme alan İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç’la birlikte rol aldıkları “Yol Arkadaşım”ın ortaya çıkış hikayesini anlatarak sohbete başladı.

Ünlü komedyen, “Aslında geçen yaz başka bir hikayeye başlamıştım. Onu yazarken bu hikaye aklıma geldi ve beni daha çok heyecanlandırdı. Senaryonun taslak halini tamamlayınca her zamanki gibi ilk Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç’a okuttum. Onlar da hikayeyi çok beğendi. Ben Oğuzhan’ın filmde canlandırdığı ‘Onur’ karakterini onun gerçek hayatından esinlenerek yazdım. Hikaye bitince Oğuzhan’a ‘Oynar mısın?’ diye sordum, o da kabul etti. Aslında onun tatil yapmak, müzik yapmak gibi bambaşka planları vardı” dedi.

“Acun Ilıcalı filmde konuk oyuncu!”

“Şeref” ve “Onur” karakterlerinin yol boyunca yaşadığı maceraları anlatan film içim İbrahim Büyükak, “Hikayemiz ‘Yol Arkadaşı’ isminde akıllı bir telefon uygulaması sayesinde bir araya gelmemizle başlıyor. ‘Bahar’ adında bir hayvansever aktivist arabaya biniyor ve başlarına bir sürü şey geliyor. Altı saatlik İstanbul-Ayvalık yolunu üç günde tamamlıyorlar. Ama yol bittiğinde çok şey değişiyor” dedi.

Filmde Emre Kınay, Eda Ece ve Aslı Bekiroğlu’nun da rol aldığını söyleyen ikili, Eser Yenenler ve Acun Ilıcalı’nın da konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkacağının müjdesini verdi.

“Yol filmi çekmek çok zormuş”

Çekimlerin Çanakkale, Asos, Ayvalık, Cunda’da geçtiğini anlatan İbrahim Büyükak, “Yol filmi çekmek çok zormuş. 36 derece sıcaklıkta sürekli arabanın içindeyiz. Çevremizde deniz, doğa, her şey var, ama hiçbirine ulaşamıyorsun. Oğuzhan her sete geldiğinde ‘Bu benim son filmim’ diyordu. Zaten ilk filmiydi” diyerek espri yaptı.

“Harun Kolçak’a olan sözümüzü yerine getirdik”

Filmde Harun Kolçak’ın “Vermem Seni Ellere” şarkısını seslendiren Oğuzhan Koç, bu şarkının kendisi için farklı bir yeri olduğunu söyledi.

Koç, “Çok uzun zamandır bu şarkıyı söylemek istiyordum. Bir de Harun abinin ilk ‘Çeyrek Asır’ albümünde yer bulamamıştım. ‘3 Adam’da onu konuk etmiştik bu sene ve ‘Çeyrek Asır’ın ikinci projesi için bana teklif getirmişti. Kısmet olmadı. Hem ona olan sözümüzü bu filmle yerine getirmiş olduk hem de ben kendisinin en sevdiğim şarkısını seslendirdim” dedi.

“Filmde ikimizin yakın arkadaş olmasından kaynaklanan bir sıcaklık duygusu var”

Filmin fragmanının Youtube’da üç günde bir buçuk milyon kez tıklandığını söyleyen İbrahim Büyükak, “Hem fragman hem de şarkılar daha vizyona girmeden ilgiyle karşılandı. Çok eğlenceli bir film yaptık. Gidenlerin çok keyif alacağına inanıyorum” sözleriyle heyecanını paylaştı.

Oğuzhan Koç’la beraber çalışmanın kendisi için büyük kolaylık sağladığını söyleyen Büyükak, “Filmde komedinin yanı sıra ikimizin yakın arkadaş olmasından kaynaklanan bir sıcaklık duygusu var” dedi. Koç da “Yol Arkadaşı”nı diğer komedi filmlerinden ayıran şeyin aralarındaki dostluğun filmde de hissediliyor olmasından kaynaklandığını sözlerine ekledi.

“BKM olmasaydı hayatımızda bir şeyler eksik olurdu”

BKM ile tanıdığımız ikili, burada yetişmenin bir ayrıcalık olduğunun altını çizdi. Oğuzhan Koç “BKM olmasaydı hayatımızda bir şeyler eksik olurdu” derken İbrahim Büyükak da “BKM’li olmak Barselona’nın altyapısı gibi bir şey. Şu an piyasanın yüzde 90-95’i oradan çıkan ustalarımız” sözlerine ekledi.

Hep komedi filmlerinde ve komedi skeçlerinde rol alan ikili, önceliklerinin komedi olduğunu, fakat iyi bir dram hikayesinde de yer alabileceklerinin müjdesini verdi.

“İstanbul’a müzisyen olma hayaliyle geldim”

Aslında müzisyen olmak için İstanbul’a geldiğini söyleyen Oğuzhan Koç, “Eser, ben ve İbrahim çok eskiden arkadaşız. İbrahim yazar, Eser oyuncu, ben ise müzisyen olmak istiyordum. Üçümüz de istediğimiz şeyi ilk başta olamadık. Eser’in BKM kapısından içeri girmesiyle biz de kendimizi orada bulduk. Eser alınmamıza vesile olduğu için de çok çalıştık. Benim müzisyenlik yapmaya başlamam ise televizyona çıkışımdan beş yıl sonra oldu” dedi.

En son Murat Dalkılıç’la birlikte düet yaptığı “Aşinayız”la müzikseverlerle buluşan Oğuzhan Koç, hem müziği hem de oyunculuğu mümkün olduğu kadar bir arada yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

“3 Adam ayrılmadı, hala beraberiz”

Sık sık haklarında çıkan “3 Adam ayrıldı” haberlerine de isyan eden ikili, “Biz bas bas ‘Ayrılmadık, 3 Adam beraber’ diye bağırıyoruz. Ama bizi hep ayrıldı zannediyorlar, söylentiler çıkıyor. En son ‘3 Adam ayrıldı mı?’ diye makale okuduk” diyerek şaşkınlıklarını belirtti. Makalede “Oğuzhan müzik kariyerine tek başına başladı” yazdığını söyleyen İbrahim Büyükak, “Oğuzhan müzisyen beni niye yanına alsın ki! Beraber niye albüm yapalım? Müzik için çok kötü bir üçlü oluruz” diye espri yaptı.

Ayrıca ikili, 3 Adam’ın yeni talkshow’unun Ocak ayında tekrar başlamasını planladıklarının da müjdesini verdi.