Olimpiyat barajını aşmak için koşacak

Olimpiyat barajını aşmak için koşacak

Şanlıurfalı sporcu Hüseyin Can, Tokyo Olimpiyatları 2021 maratonuna katılabilmek için Olimpiyat barajını aşmak için koşacak

A+A-

Şanlıurfalı sporcu Hüseyin Can, Tokyo Olimpiyatları 2021 maratonuna katılabilmek için Olimpiyat barajını aşmak için koşacak. 

Şanlıurfalı sporcu Hüseyin Can, Tokyo Olimpiyatları 2021 maratonuna katılabilme hedefi doğrultusunda Olimpiyat barajını aşmak için koşacak. 

Dünyanın en hızlı sekiz yarı maratonundan biri olan N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonunda 2500 kişi arasında 4. olmaya başaran Şanlıurfalı sporcu Hüseyin Can'ın hedefinde Tokyo Olimpiyatları 2021 var. 

Yarışmada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü adına yarışan ve 1.03.59 dakikada koşarak 4. olarak büyük bir başarı elde eden Hüseyin Can,  Ukrayna'daki maratonda koşacak.

Hüseyin Can, 25 Nisan tarihinde Ukrayna Kiev’de düzenlenecek olan maratonda Olimpiyat barajını aşıp Tokyo Olimpiyatları 2021’e katılmak için ter dökecek.

Harran Üniversitesi eğitim ve Spor yüksekokulu antrenörlük bölümünde 3. sınıf örgencisi Hüseyin Can'ın hedefi 2021 Tokyo Olimpiyatları'nda Türkiye'yi ve Bayrağı en iyi şekilde temsil etmek istiyor. Hüseyin Can, şunları söyledi:

"Takım halinde Balkan Şampiyonasına gittik 3. oldum. Ferdi olarak Balkan ikinciliğim var ve Dünya şampiyonasında ferdi olarak dünya altıncılığım var. Ayrıca dünya üçüncülüğü elde ettik takım halinde. 21 bin 190 kilometre Türkiye dördüncülüğü elde ettik bununla birlikte yurtdışına gideceğiz Ukrayna'nın Kiev kentinde maraton koşacağız orada en büyük hedefimiz olimpiyat barajını geçmek Tokyo Olimpiyatları 2021 ayrıca Üniversitede de dünya şampiyonası için izin aldık orada Dünya şampiyonasında Üniversitemizi temsil edeceğiz.En büyük hedefim 10 emek vererek çalıştığım  olimpiyatlara gitmek, orada ülkemi bayrağımı en iyi şekilde temsil etmektir." Ajansbizim