Opel Fransızların oldu

Opel Fransızların oldu

Opel Fransız PSA Grup’a satılıyor. Satış işlemi ile ilgili açıklamanın pazartesi günü kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

A+A-

General Motor bünyesinde bulunan ve gurubun önde gelen markası Opel Fransız PSA Grup’a satılıyor. Satış işlemi ile ilgili açıklamanın pazartesi günü kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

PSA’nın patronu Carlos Tavares anlaşmayla ilgili yaptığı konuşmada “Avrupa’nın otomobil şampiyonunu yaratabiliriz” ifadesini kullandığı açıklama ile Opel ile daha da büyüyeceklerine vurgu yaptı.

General Motor Opel’i bünyesinden çıkardı

Fransız Peugeot Société Anonyme (PSA) ABD’li General Motors (GM) ile Opel’in satışı konusunda anlaşmaya vardı. GM ve PSA dün el sıkıştı. Taraflar, pazartesi günü basın önünde otomobil devinin satışını duyuracak.

General Motor Opel’i sattı

PSA ve GM konuyla ilgili açıklama yapmazken Opel'le birlikte GM bünyesinde yer alan Vauxhall'ın da PSA bünyesine geçmesi bekleniyor.

GM’nin içinde bulunduğu ekononik durum satışta etkili oldu

Opel yetkilileri dün şirket çalışanlarını toplayarak şirketin satış sürecinde olduğunu belirtti fakat detay vermedi. GM 16 yıldır üst üste Avrupa’da zarar açıklıyor. Opel’in ödemek zorunda olduğu borç ve tazminat tutarlarının 10 milyar dolara yakın olduğu belirtiliyor.