Orijinal iPhone Modeli Dudak Uçuklatan Fiyata Satıldı

Orijinal iPhone Modeli Dudak Uçuklatan Fiyata Satıldı

2007 senesinde çıkarılan ilk iPhone modelinin satışı başladı, koleksiyonerleri birbirine düşürecek ürüne tam 76 bin lira değer biçildi.

A+A-

9 Ocak 2007 tarihinde yani yaklaşık olarak 10 sene önce Apple CEO’su Steve Jobs tarafından San Francisco’da tanıtılan ilk iPhone modeli telefon çıkarıldığı açık artırmada tam olarak 22 bin dolar yani tam 76 bin Türk lirasına alıcı buldu.

Steve Jobs tanıtmıştı

10 sene önceki ilk iPhone 9 Ocak 2007’de Steve Jobs tarafından San Francisco Moscone Center’da tanıtılan ve Apple Computer olan şirket ismini Apple olarak değiştiren ilk nesil Apple TV ve orijinal iPhone, tahmin edilemeyen bir şekilde şimdilerde büyük bir yükselişe geçti.

22 bin dolar

Steve Jobs’un bu büyük yatırımı kendisi tüm gelişmeleri göremese de öyle bir ilerlemiş olmalı ki mevzu bahis ilk nesil iPhone’un satışı tam 22 bin dolara alıcı bulması ile sonlandı.

ilk olarak 499 dolara satış yapıldı

İlk iPhone Özellikleri İlk çıkan iPhone telefon modeli 4GB versiyon için 499 dolar, 8 GB versiyon için ise 599 dolardı. Ancak telefon görünen o ki geçtiğimiz 10 senede değer kaybetmek bir yana değerini misliyle arttırdı. Çok değil yalnızca 10 sene önce piyasaya sürülen ürün bugünlerde alıcısı ile 76 bin Türk lirası yani 22 bin dolar karşılığında buluştu.

Kolekiyonerler aldı

e-Bay üzerinden satışı gerçekleştirilen iPhone bu konuda bir ilk değil. Teknoloji sever koleksiyonerler kutusundan çıkmamış ya da ilk üretim olan iPhone modelleri için büyük meblağlar teklif ederek adeta yarışıyorlar.